جمعه ٠٤ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٨٩٢٧

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ١٣ مهر ١٣٩٨
 
حجه الاسلام عباسی در افتتاحیه بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت:
فلسفه وجودی قرآن ایجاد آگاهی و معرفت، حرکت و متوقف نشدن و آزادی معنوی است
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ بوعلی سینا در افتتاحیه بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت اظهار داشت: فلسفه وجودی قرآن ایجاد آگاهی و معرفت، حرکت و متوقف نشدن، استقرار عدالت، آزادی معنوی و تکامل بشر تا رسیدن به مقام خلیفه اللهی است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجه الاسلام عباسی، رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان همدان در آیین افتتاحیه دور نخست بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت با اشاره به ضرورت پند آموزی انسان‌ها از قرآن، تصریح کرد: در آیه‌ای از قرآن می‌خوانیم "و لقد یسرنا القران للذکر فهل من مذکر" قرآن را برای تذکر و فراگیری معارف الهی آسان ساختیم. این کلام خدای بزرگ برای همگان قابل فهم است و هر کس باید به اندازه فهمش از این اقیانوس الهی بهره‌بردارد. آیا کسی هست که از تذکر و یادآوری پند گیرد؟ و معرفت و شناخت خود را نسبت به سخن حضرت پروردگار بیشتر کند؟

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ بوعلی سینا ادامه داد: قرآن کلام خدا است و فلسفه وجودی آن ایجاد آگاهی و معرفت و حرکت و متوقف نشدن است. آیه به معنای نشانه است؛ نشانه و تابلو را می‌بینیم و حرکت می‌کنیم. مقصد قرب حضرت پروردگار است و فلسفه وجودی قرآن ایجاد آگاهی، حرکت، استقرار عدالت، آزادی معنوی و تکامل بشر تا رسیدن به مقام خلیفه اللهی است.

وی با اشاره به آیه دیگری از قرآن تصریح کرد: پروردگار می‌فرماید: "انی جاعل فی الارض خلیفه" فلسفه وجودی انسان را خلیفه اللهی می‌دانم و راه رسیدن به مقام خلیفه اللهی عمل به فرامین الهی است. اگر چه بر تلاوت صحیح قرآن با لحن خوش و زیبا توصیه شده است، اما تدبر در معانی و مفاهیم قرآن است که می‌تواند بشر را به سر منزل مقصود برساند، که همان مقام خلیفه الهی است.

حجه الاسلام عباسی بیان داشت: قرآن به عنوان فرهنگ سازترین کتاب، در دسترس همه قرار دارد و با تکیه بر تعالیم و سفارشات رسول مهربانی، پیامبر اسلام و ائمه علیهم السلام می‌توان کاربردی‌ترین تعالیم را از آن فراگرفت و به سر منزل مقصود رسید.

وی در پایان با تاکید بر اهمیت و ضرورت برگزاری جشنواره‌های قرآن و عترت در دانشگاه‌ها خاطر نشان کرد: جشنواره‌های قرآن و عترت یکی از جلوه های معنویت در دانشگاه‌ها است. الحمدلله معنویت در فضای دانشگاه‌ها در حال توسعه است. جشنواره‌ها نقطه عطفی برای معنویت در دانشگاه‌ها و هیئات مذهبی جلوه دیگری از معنویت در دانشگاه‌ها هستند. برگزاری نمازهای پر شور جماعت در فضای دانشگاه و خوابگاه‌های دانشجویی و حضور پر شور دانشگاهیان در همایش اربعین مهدوی جلوه‌های دیگری از معنویت در دانشگاه‌ها در کنار علم آموزی هستند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو