جمعه ٠٤ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٨٩٨٦

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١٤ مهر ١٣٩٨
 
حجت الاسلام حسینی مطلق در همایش «پیش نشست کنگره اربعین»:
دانشگاه‌ها باید از تمام ظرفیت اربعین برای تبیین دین استفاده کنند
رئیس نهاد رهبری در دانشگاه فردوسی گفت: دانشگاه‌های ما در زمینه پژوهش عمیق در فرهنگ اربعین دچار خلأ هستند و این نهاد اجتماعی در یک جامعه اسلامی باید از تمام ظرفیت اربعین برای تبیین دین استفاده کند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام حسینی مطلق، رئیس نهاد رهبری در دانشگاه فردوسی در همایش «پیش نشست کنگره اربعین» که در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: حقیقت اجتماع بزرگ اربعین را تنها با حضور حداقل یکبار در فضای این پیاده روی می‌توان درک کرد.

حسینی مطلق ادامه داد: دانشگاه‌های ما نیز در استفاده از پتانسیل اجتماعی و تربیتی اربعین کوتاهی کرده اند درحالی که دانشگاه به عنوان یک نهاد فعال در دو حوزه ذکر شده، باید از تمام ظرفیت اربعین برای روشن ساختن راه خود و نیز درک دین استفاده کند.

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه فردوسی با بیان اینکه مدیریت این معجزه بزرگ بشری یعنی اربعین با اهل بیت (ع) است و سختی‌ها با عنایت ایشان آسان می‌شود، اضافه کرد: کار خیر و پسندیده زیارت نیابتی که در کشور پررنگ شده اگر به فضای دانشگاه هم کشیده شود، می‌تواند در رشد فرهنگ اربعینی در محیط آموزش عالی کمک کننده باشد.

وی با اشاره به تحولات منطقه گفت: میبینیم که آمریکا برای تسلط بر منطقه خاورمیانه تلاش زیادی انجام می‌دهد، اما این شیعیان هستند که در منطقه حرف اول را می‌زنند.

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه فردوسی تصریح کرد: اربعین به تعبیر مقام معظم رهبری، مغناطیسی است که فرهنگ اسلام را به دنیا نشان می‌دهد و اگر این معجزه زمینه‌ای برای ظهور باشد، باید تلاش کنیم در رشد و شناخته شدن این اجتماع بیش از ۲۰ میلیون نفری نقش داشته باشیم.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو