سه شنبه ٠٨ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٩٠٧٨

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ١٦ مهر ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام علی‌نسب در نشست تخصصی مسئولین فرهنگی واحدهای دانشگاه پیام‌نور استان اردبیل:
انگیزه اخروی لازمه فعالیت‌های علمی و فر هنگی است
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام‌نور اردبیل گفت: انگیزه اخروی لازمه فعالیت‌های علمی و فر هنگی است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، نشست تخصصی مسئولین فرهنگی مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور استان اردبیل برگزار شد.

حجت‌الاسلام حمید علی نسب مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور اردبیل در این نشست گفت: همه باید تلاش کنند در محیط‌های علمی با انگیزه اخروی وارد شوند، چراکه لازمه انجام بهتر کارهای علمی و فرهنگی داشتن ایمان و انگیزه اخروی است.

وی با بیان اینکه بدون داشتن این دیدگاه فعالیتهای فرهنگی نتیجه بخش نخواهد بود تصریح کرد: قران کریم راه گشای مسائل است.

علی نسب در ادامه سخنان خود با بیان اینکه مردم با گرایش دنیوی و اخروی به دو دسته تقسیم می‌شوند گفت: دنیا پرستان، هواپرست هستند چراکه این افراد فقط دنیای حاضر را می‌بینند.

وی با بیان اینکه برخی افراد معتدل هستند، خاطر نشان کرد؛ اینگونه افراد هم به سمت دنیا حرکت می‌کنند در عین حال نگاهی نیز به آخرت دارند.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور اردبیل از سومین دسته به عنوان آخرت‌نگر نام برد و گفت: این افراد در عین اینکه به امور به دیدگاه اخروی می‌نگرند، در عین حال از نعمتهای دنیوی نیز بهره‌مندند.

وی در ادامه سخنان خود به تبیین دسته سوم پرداخت و گفت: این افراد در راه خدا از هیچکس و هیچ چیزی واهمه ندارند و تلاششان به اندازه طاقتی است که دارند.

علی نسب با بیان اینکه کار فرهنگی زمان نمی‌شناسد و مربوط به کار اداری نیست، گفت: توکل بر خدا و کمک گرفتن از پروردگار لازمه کارهای فرهنگی است.

وی از فعالان فرهنگی خواست قبل از برنامه ریزی برای انجام کار فرهنگی مد نظر مطالعه کرده و با سنجیدن همه ابعاد آن مبادرت به فعالیت فرهنگی کنند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو