سه شنبه ٠٨ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٩١٣٤

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ١٧ مهر ١٣٩٨
 
دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه برگزار کرد؛
جلسه هم‌اندیشی اساتید با موضوع «اربعین، مقدمه‌ساز ظهور»
دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه جلسه هم‌اندیشی اساتید با موضوع «اربعین، مقدمه‌ساز ظهور امام زمان(عج) و تشکیل تمدن بزرگ اسلام» را برگزار کرد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، جلسه هم اندیشی اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه با موضوع «اربعین، مقدمه‌ساز ظهور امام زمان(عج) و تشکیل تمدن بزرگ اسلام» در محل سالن جلسات دانشکده علوم پایه برگزار شد.

در این جلسه حجت‌الاسلام مرتضی جلیلی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه به ذکر روایتی از امام حسن عسگری(ع) پرداخت و گفت: حضرت در این روایت پنج ویژگی برای شیعیان خود ذکر می‌کند که یکی از آنها زیارت اربعین امام حسین(ع) است و نکته مهم این است که چرا حضرت از میان همه این نشانه‌ها، این نشانه را ذکر می‌کند؟!

جلیلی در ادامه افزود: باز هم روایت داریم که امام زمان(عج) وقتی می‌خواهند ظهور کنند؛ به کعبه تکیه می‌کنند و خودشان را به عالم و نه فقط شیعیان یا مسلمانان اینگونه معرفی می‌کنند: «من فرزند امام حسین(ع) هستم». این مسئله نشانگر این است که در زمان ظهور، امام حسین(ع) را همه مردم دنیا و ادیان می‌شناسند.

وی در ادامه بر اهمیت پیاده روی اربعین تاکید کرد و گفت: بی‌شک یکی از راه‌های شناخت امام حسین(ع) برای همه عالم، اجتماع و همایش ۳۰میلیونی اربعین است که اصلا در تاریخ برای آن نمونه‌ای یافت نمی‌شود و مردم دنیا امروز در مورد این پیاده روی عظیم حساس شده‌اند و زمینه‌ساز و نزدیک کننده ظهور است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه در ادامه گفت: حضور مردم بخصوص قشر فرهیخته دانشگاهی در کنار سایر اقشار بدون شک زمینه ساز ظهور آقا امام زمان(ع) است و روایت داریم که در زمان ظهور رفتار مردم پر از محبت و عشق و معنویت و صمیمیت است و ما در مسیر اربعین شاهد این صفا و مهربانی هستیم و همه به یک رنگ می‌شوند و از هر نژاد و از هر دین و آیین گرد امام حسین(ع) جمع می‌شوند، پس راهپیمایی اربعین مطمئنا زمینه ساز ظهور است.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو