يکشنبه ٠٦ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٩٢٣٧

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ٢٠ مهر ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام قاضی‌زاده در مراسم افتتاح دفتر نهاد رهبری و اتاق پاتوق دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان:
رفع دغدغه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دانشجویان جزء اولویت‌ها است
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: رفع دغدغه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دانشجویان جزء اولویت‌ها است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، مراسم افتتاح دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و اتاق پاتوق دانشجویی با حضور مسئولان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان برگزار شد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در این مراسم با قدردانی از رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان برای همکاری و فراهم آوردن شرایط مناسب برای راه‌اندازی دومین دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان بوشهر، رفع دغدغه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دانشجویان را از اولویت‌ها برشمرد.

حجت‌الاسلام سیدمهدی قاضی‌زاده اظهار کرد: وظیفه ما در دانشگاه‌ها علاوه بر ایجاد انگیزه در فضای دانشجویی و علاقه‌مند کردن دانشجویان به شرکت در فعالیت‌های مختلف، رفع توطئه‌های دشمنان است که از نظر فکری و اعتقادی و با روش‌های سیاسی و فرهنگی سعی در مسموم کردن فضای دانشجویی دارند.

وی بر ضرورت تقویت مباحث ارزشی در دانشگاه‌ها تأکید و اضافه کرد: ایجاد محافل دانشجویی و مکانی برای تبادل‌نظر و تعاملات دانشجویان در حوزه‌های اخلاقی، فرهنگی، علمی و اجتماعی می‌تواند با ایجاد روحیه همفکری موجب تقویت و هم‌افزایی دانشجویان از نظر شخصیتی و هویت فردی آنان شود که این کار در زندگی آینده آنان تأثیر مثبت فراوانی خواهد داشت.

امام جمعه برازجان نیز در این مراسم با اشاره به آغاز گام دوم انقلاب اسلامی و لزوم حرکت در راستای منویات مقام معظم رهبری، امر آموزش را مقدمه‌ای برای تهذیب و تزکیه نفس خواند و عنوان کرد: غایت در نظام الهی، خدایی شدن انسان‌هاست و پرورش و تربیت انسان‌ها علاوه بر خانواده برعهده نهادها و مراکز علمی است که مدارس و دانشگاه‌ها مهم‌ترین آنها هستند؛ بنابراین همکاری دو مجموعه آموزش و پرورش و دانشگاه با رویکرد تربیت جوانان مؤمن، متعهد، انقلابی و کارآمد می‌تواند موجب رشد و شکوفایی جامعه شود.

حجت‌الاسلام حسن مصلح با تأکید بر ضرورت برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی و پرسمان دینی تشریح کرد: در بحران هویتی جوانان در دنیای امروز و وجود فتنه‌های نرم‌افزاری و در جنگ نرم نیاز به روشنگری و پاسخ به شبهات در حوزه‌های دینی و اعتقادی است تا جوانان ما علاوه بر آشنایی و انس بیشتر با دین اسلام و مسائل اعتقادی در این راه پر پیچ و خم صراط مستقیم را پیدا کنند و در مسیر هدایت و سعادت قرار گیرند.

در پایان این مراسم صدیقه مهدویان ‌پور از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان به عنوان نماینده دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در واحد دشتستان معرفی شد.


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو