شنبه ٠٥ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٩٢٥٠

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ٢١ مهر ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام امامی در آیین معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه صنعتی ارومیه:
دانشجو و دانشگاهی، دارای هویت مشترکی است / بعضی ها دانشگاه را بی خاصیت و منفعل می خواهند
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه گفت: دانشجو و دانشگاهی، دارای هویت مشترکی است و مخصوصا در کشور ما هویت ایرانی اسلامی، همه جامعه را دور خود جمع می‌کند و اگر بخش کوچکی بر خلاف حرکت جامعه حرکت کند، آسیب خواهد دید.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، آیین معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه صنعتی ارومیه در محل سالن اجتماعات شرکت توزیع برق، با حضور اعضای هیئت رئیسه دانشگاه، دانشجویان جدیدالورود و برخی اعضای هیات علمی و کارکنان برگزار شد.

در این مراسم حجت اسلام امامی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه، دانشگاه را به محلی برای ایجاد سلولهای بنیادی جامعه و از مهمترین مراکز شناخت نیازهای جامعه دانست.

حجت‌الاسلام امامی در ادامه سخنان خود افزود: دانشگاهی که بدون توجه به نیاز جامعه فعالیت کند قطعا در آینده با مشکل جدی مواجه خواهد شد؛ دانشجو و دانشگاهی، دارای هویت مشترکی است و مخصوصا در کشور ما هویت ایرانی اسلامی، همه جامعه را دور خود جمع میکند و اگر بخش کوچکی بر خلاف حرکت جامعه حرکت کند، آسیب خواهد دید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص آگاهی و بصیرت دانشجویان افزود: بعضی ها در خواب و رویا می‌بینند و می‌خواهند دانشجو و دانشگاهی موجودی منفعل و بی‌خاصیت شود و نسبت به جامعه بی‌اهمیت شود و حیات خود را از دست بدهد. دانشگاه و دانشجویی که نسبت به مسائل فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی خود بی‌اهمیت باشد، دارای هویت مرده و بی‌روح است.

وی دانشجویان را به فعالیت­ها و تبلیغات منفعت طلبانه برخی فعالان سیاسی و دقت در تشخیص برخی وعده های تبلیغاتی از سوی منفعت طلبان هشدار داده و به مطالبه‌گری از مسئولان دعوت کرد.

همچنین وی در پایان سخنان خود با اشاره به نزدیکی مراسم باشکوه اربعین دانشجویان را به شناخت امام حسین(ع) و دلایل قیام آن حضرت دعوت کرده و خاطرنشان کرد: با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی، دانشگاهیان با دو کاروان رهسپار کربلا خواهند شد.

در پایان مراسم، از برخی رتبه های ممتاز آزمون کارشناسی ارشد و دانشجویان برگزیده المپیادهای ورزشی تقدیر به عمل آمد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو