يکشنبه ٠٦ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٩٣٤٩

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ٢٤ مهر ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام زمانی در مراسم جاماندگان اربعین حسینی:
اجتماع عظیم اربعین حسینی زمینه‎ساز تحقق تمدن نوین اسلامی است
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان اردبیل گفت: اجتماع عظیم اربعین حسینی زمینه‎ساز تحقق تمدن نوین اسلامی است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام احمد زمانی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان اردبیل در مراسم جاماندگان اربعین حسینی در این دانشگاه اظهار کرد: اجتماع عظیم اربعین حسینی محل بروز و ظهور زیباترین خصائص انسانی و یکی از ملزومات تشکیل تمدن نوین اسلامی است.

وی با بیان اینکه راهپیمایی اربعین حسینی، بزرگترین راهپیمایی برگزار شده در طول تاریخ است که از تمام نقاط جهان در آن حضور می‌یابند، گفت: مراسم اربعین حسینی از چنان جایگاه مهمی برخوردار است که مقام معظم رهبری از آن به‌عنوان زمینه‌ساز تمدن نوین اسلامی یاد کرده‌اند. اجتماع عظیم اربعین عامل تقویت وحدت و انسجام مسلمانان است.


مسؤل نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه فرهنگیان استان اردبیل افزود: پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی تبدیل به حرکتی تاریخ‌ساز و فرهنگ‌ساز و تمدن‌ساز شده و امروز دشمنان اسلام از این حرکت عظیم ناراحتند.

حجت‌الاسلام زمانی با بیان اینکه اجتماع عظیم اربعین موجب تقویت وحدت و انسجام مسلمانان جهان شده است، بیان کرد: ایجاد همبستگی عمیق با ملت‌های مسلمان جهان در پیاده روی اربعین باعث خنثی شدن توطئه‌های دشمنانی که خواستار جدایی و خصومت بین ملت‌های مسلمان هستند شده است.

پیاده روی اربعین، نمادی از جاودانگی نهضت امام حسین(ع)
وی تصریح کرد: نهضت امام حسین(ع) همیشگی و ابدی بوده و برای همیشه در تاریخ جاودان خواهد ماند و وظیفه و رسالت ما این است که با حرکت در مسیر اهداف امام حسین(ع) زمینه را برای تداوم راه این امام بزرگوار فراهم آوریم.

مسؤل نهاد رهبری دانشگاه فرهنگیان استان اردبیل گفت: حضور میلیون‌ها زائر در راهپیمایی بزرگ اربعین نمادی از جاودانگی نهضت حسینی است. میراث الهام بخش امام حسین(ع) منبع اقتدار ایرانیان است.


حجت‌الاسلام زمانی با اشاره به اخباری در راجا نیوز خاطرنشان کرد: مجله آمریکایی نشنال اینترست نوشت صدای حسین به زودی در همه جا شنیده خواهد شد و از زبان ایرانیان و شیعه نوشته است ما را با جنگ تهدید نکنید، ما زنده‌ایم و شمشیرهایمان را کشیده‌ایم تا به شما پاسخ دهیم. واژه تسلیم از دایره لغوی ما حذف شده است. نیرو های یزید کاروان امام حسین را در کربلا متوقف کردند بعد از ده روز محاصره، وی باید تسلیم میشد یا باید با ۷۲ تن از یارانش کشته میشدند. حضرت حسین(ع) با خود داری از تسلیم راه شهادت را برگزید.

حجت‌الاسلام زمانی در پایان سخنان خود میراث الهام بخش امام حسین(ع) را منبع اقتدار ایرانیان دانست و افزود: شخصی به نام مایکل براون در سیا در بخش شیعه شناسی تحقیقاتی انجام داده و به دلیل اختلافاتی وی را اخراج می‌کنند. او مقاله‌ای تحت عنوان طرح سیا برای براندازی تشیع دارد که مشخص میشود برای براندازی و از بین بردن نام ، پیام و درسنامه امام حسین(علیه السلام) از هیچ کوشش و توطئه ای فرو گذار نمیکنند، ولی اراده الهی بر ماندن حقانیت تحت لوای حسین(علیه السلام) و درسنامه شور می‌باشد.

لازم به ذکر است قرائت زیارت عاشورا توسط دانشجومعلمان ، مداحی و سینه‌زنی از دیگر بخشهای این مراسم معنوی بود.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو