شنبه ٠٥ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٩٤٠٩

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ٢٨ مهر ١٣٩٨
 
حجت‌اسلام قلندری در آیین معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه رازی کرمانشاه:
رهبر فرزانه انقلاب در بیانیه گام دوم روی شما نسل جوان حساب ویژه‌ای باز کرده است
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: رهبر فرزانه انقلاب در بیانیه گام دوم روی شما نسل جوان حساب ویژه‌ای باز کرده و در توصیه اولشان نسبت به علم و پژوهش، تلاش مجاهدانه را از شما جوانان انتظار دارند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، آیین معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه رازی کرمانشاه در سالن اجتماعات دانشکده ادبیات، با حضور اعضای هیئت رئیسه دانشگاه، روسای دانشکده‌ها و دانشجویان جدیدالورود و برخی اعضای هیات علمی برگزار شد.

در این مراسم حجت‌اسلام محسن قلندری، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه رازی کرمانشاه، با استناد به حدیث حضرت امیرالمومنین(ع) که می‌فرمایند «الفرصة تمرُّ مرَّ السحاب» خاطرنشان کرد : فرصت را باید غنیمت شمرد و بهره برد چرا که فرصت گذراست. انسان‌ها در مواجهه با فرصت، به چهار دسته تقسیم می‌شوند؛ دسته اول فرصت طلب‌اند. فرصت را از دیگران می‌دزدند، اینان به زعم خود زرنگ و باهوش‌اند. کسی که تقلب می‌کند، دزدی می‌کند، اختلاس می‌کند و یا به بیت المال دست درازی دارد، درحقیقت فرصت طلبی کرده و از فرصتی که می‌توانست در راه درست بهره بگیرد، راه چپ را انتخاب کرده و آن را به فرصت حرام تبدیل کرده است.

وی در ادامه افزودند: دسته دوم انسانهای فرصت سوزند. فرصت را از دست می‌دهند. فرصت عمر، فرصت جوانی و... درحالیکه می‌توانست در وقت خود از این فرصت بهره ببرد در حالی که فرصت را سوزانده و جز ندامت و پشیمانی ثمره ای ندارد. دسته سوم انسانهای فرصت شناس اند. به وقت و به موقع از فرصت بهره جسته و به موفقیت ها دست می‌یابند، مثل شما جوانان دانشجو که فرصت جوانی، فرصت تحصیل در دانشگاه را قدر می‌دانید و انشاءالله با قوت و دقت پله‌های موفقیت را طی می‌کنید.

حجت‌الاسلام قلندری افزود: دسته چهارم افراد استثنایی و کم نظیری هستند که فرصت سازند. علیرغم مشکلات و کمبودها، تهدیدها و مشکلات را تبدیل به فرصت می‌کنند. جوانان مومن و متخصص نظام که با وجود تحریم های ظالمانه و مشکلات داخلی همچون وضعیت اقتصاد، به موفقیت‌‎های بزگی رسیده‌اند. تهدید‌ها را تبدیل به فرصت کردند. چه در عرصه‌ی علمی و پژوهشی و چه نظامی، و چه تکنولوژی و نانو توانستند خود را به جهانیان ثابت کنند.

وی در خاتمه خاطر نشان کرد: رهبر فرزانه انقلاب در بیانیه گام دوم روی شما نسل جوان حساب ویژه ای باز کرده‌اند. ایشان در توصیه اولشان نسبت به علم و پژوهش ، تلاش مجاهدانه را از شما جوانان انتظار داردند. روی دیگر دانایی توانایی است. دانشگاه باید برپایه دانش و پژهش، مشکلات جامعه اعم از اقتصادی، اجتماعی، فرهنگ و سیاسی را شناسایی و برای حل آنها راهکار برپایه دانش مرزی و بومی ارائه دهد. امید است شما جوانان برومند ایران با بهره‌گیری از فرصت جوانی و تحصیل، بستر و زمینه اعتلا و عزت نظام را فراهم کنید.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو