جمعه ٠٤ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٩٥٧٤

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ١ آبان ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام کوهستانی در همایش دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی گلستان:
اگر علم توام با تهذیب نفس شد، هم عالمانش ارزشمند خواهند شد و هم علم مقدس خواهد بود
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: اگر علم توام با تهذیب نفس شد، هم عالمانش ارزشمند خواهند شد و هم علم مقدس خواهد بود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام سید رسول حسینی کوهستانی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گلستان در همایش دانشجویان جدید الورود این دانشگاه گفت: اگر علم توام با تهذیب نفس شد، هم عالمانش ارزشمند خواهند شد و هم علم مقدس خواهد بود و اگر علم توام با خودسازی نشد و فقط ارتقای علمی تنها مدنظر بود، این علم به درد نمی‌خورد.

وی افزود: دانشگاه آمدن و به حوزه رفتن افتخار است، مشروط به اینکه دانشجویان و حوزویان ما، این علم را توام با اخلاقیات کنند که اگر این مهم رخ دهد این عالمان رکن اسلام هستند و اجرشان با پیامبران خواهد بود و اگر این اتفاق رخ ندهد قطعا به هدف نخواهیم رسید. علم و دانش ابزار است که اگر دست انسان نالایق بیفتند می تواند بسیار خطرآفرین باشد و این علم و دانش بیشترین خدمات را به بشریت عالمان ودانشمندان کرده است.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ادامه داد: مقام معظم رهبری در بیاناتی می فرمایند دانشجویان خوب کسانی هستند که خوب درس بخوانند و هم تهذیب نفس کنند و هم به فعالیتهای ورزشی بپردازند از این رو از شما انتظار می رود در این ۴ سال علاوه بر فراگیری علم و تحصیل، به تهذیب نفس بپردازید وی افزود: معاون فرهنگی ودانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گلستان، بسیج، کانون‌های فرهنگی و هیات‌های مذهبی دانشگاه و دیگر مسئولان و دست اندرکاران این دانشگاه، برنامه‌هایی برای شما عزیزان تدارک دیده‌اند که قطعا می‌تواند باعث پویایی و نشاط شما دانشجویان شود.

حجت‌الاسلام حسینی ادامه داد: اقامه نماز جماعت در خوابگاهها مورد تاکید است که مقرر شد ائمه جماعات در خوابگاه‌های دانشجویی مستقر شوند و تعامل با دانشجویان در خصوص مسائل دینی و مذهبی داشته باشند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو