جمعه ٠٤ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٩٦٤٩

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ٤ آبان ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام دکتر علیانسب در مراسم جشن استقبال از دانشجومعلمان جدیدالورود:
بحث آموزش و پرورش با رویکرد دینی را هیچ کشوری بی‌اهمیت تلقی نمی‌کند
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان آذربایجان‌شرقی گفت: بحث آموزش و پرورش با رویکرد دینی را هیچ کشوری بی‌اهمیت تلقی نمی‌کند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام دکتر علیانسب، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان آذربایجان‌شرقی، در مراسم جشن استقبال از دانشجومعلمان جدیدالورود در پردیس علامه امینی گفت: بحث آموزش و پرورش به اندازه‌ای مهم است که قبل از هر کس، خود خداوند مقام معلمی را برای خود بر می‌گزیند. سپس این همه پیامبر می‌فرستد که می‌فرمایند «بُعِثتُ مُعلّماً » و مکرر می‌فرماید که پیامبران را فرستادم تا « یزکّیهم و یعلّمهم » یعنی پرورش و آموزش بدهند. مقام معلم در اسلام به اندازه‌ای است که بارها خضوع امام معصوم (ع) در برابر معلمان فرزندانشان روایت شده است.

وی ادامه داد: بحث آموزش و پرورش با رویکرد دینی را هیچ کشوری بی اهمیت تلقی نمی کند به عنوان مثال در کشور آمریکا ۳۰درصد خانواده‌ها مذهبی هستند ولی میزان مذهبی بودن دانش آموزان ۷۰درصد است که روان شناسان دین معتقدند از آنجا که معلمان آمریکایی از افراد مذهبی انتخاب می‌شوند برای همین دانش آموزان از خانواده‌های خود دیندارتر هستند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان آذربایجان‌شرقی در ادامه افزود: اما نکته جالب این است که همین آمریکایی‌ها در کشورهای اسلامی آموزش و پرورش دینی را به چالش می‌کشند به عنوان مثال در کشوری مانند عربستان سعودی که سلطه مستقیم دارند محتوای کتب را بررسی کرده و آیات و مطالب دلخواه را حذف می‌کنند. همین مداخله را در کشور ما سعی دارند توسط عوامل و مزدوران خود انجام دهند و فلسفه دانشگاه فرهنگیان مقابله با این انحراف است. حمایت رهبر معظم انقلاب از دانشگاه فرهنگیان هم برای مقابله با چنین نفوذی انجام می‌گیرد. اما جریان مقابل در طول سال‌های گذشته تمام تلاش خود را انجام داده تا دانشگاه فرهنگیان را زمین بزند، تا آموزش پرورش را برون سپاری کرده، همانند ماشین سازی و هپکو خصوصی سازی کنند. برای همین منظور در یک برهه‌ای مدیرانی انتصاب کردند که مخالف وجود دانشگاه فرهنگیان بودند.

حجت‌الاسلام علیانسب در ادامه به فعالیت‌های این جریان اشاره کرده، گفتند: از لحاظ فیزیکی دانشگاه فرهنگیان را کوچکتر کردند، جذب دانشجو را به حداقل کاهش دادند، اما دانشگاه در آخرین مراحل فروپاشی با دخالت مستقیم رهبر معظم انقلاب دانشگاه سرپا ایستاد ولی جریان مخالف هنوز دست برنداشته، در حالی که دانشگاه برای سال ۹۷، پنج برابر سال ۹۶ دانشجو جذب کرد و سال ۹۸ نیز بیشتر از سال ۹۷ و برای سال آینده حدود دو برابر امسال را هدف‌گذاری کرده است با این وجود مقام وزارت دستور می‌دهد آموزش و پرورش هم حمایتی از فرهنگیان نکند. امروز فضای فیزیکی دانشگاه از سلف و خوابگاه و کلاس گرفته هم تحت فشارند و آموزش و پرورش هم اهرم فشار بیرونی شده است تا دانشگاه فرهنگیان جذب دانشجو نکند و دانشجومعلمان را هم با این شرایط در مضیقه صنفی گذاشته‌اند و از دور نظاره‌گر هستند که برخی مشکلات صنفی دانشگاه فرهنگیان را از پا درآورد.

علیانسب ضمن تأکید بر هوشیاری دانشجومعلمان گفتند: علیرغم همه بدخواهی‌ها، دانشگاه فرهنگیان با مدیران انقلابی که دارد و با دانشجومعلمان معتقد به اسلام و ولایت که دارد مسیر انقلابی خود را ادامه داده و جلوی همه کج روی‌ها و انحرافات را خواهد گرفت و امید می‌رود روزی برسد که در آموزش و پرورش کشور ما هیچ صدای مخالف اسلام و انقلاب شنیده نشود.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو