سه شنبه ٠٨ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٩٦٩٣

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ٦ آبان ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام قنادزاده در دیدار اعضای شورای گفتمان انقلاب اسلامی:
هدف از تشکیل شورای گفتمان علمی انقلاب اسلامی رفع خطر علوم انسانی غربی است
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان گفت: شورای گفتمان علمی انقلاب اسلامی پیرامون تولید علم انسانی اسلامی، تربیت نسل جدید متعهد و متخصص و رفع خطر علوم انسانی غربی تشکیل شده است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام محمدحسین قنادزاده در دیدار اعضای شورای گفتمان انقلاب اسلامی با نماینده ولی فقیه در استان کرمان اظهار کرد: پس از تأکید مقام معظم رهبری پیرامون تولید علم انسانی اسلامی، تربیت نسل جدید متعهد و متخصص و رفع خطر علوم انسانی کنونی که عمدتاً مبنای غربی دارند و در دانشگاه‌های کشور تدریس می شوند، ضروری است و در این راستا شورای گفتمان علمی انقلاب اسلامی با حضور استادان مطرح دانشگاهی تشکیل شد.

وی افزود: در گذشته شوراهای زیادی در سطح کشور به این منظور تشکیل شده بود، اما به دلیل اینکه تنها هدفشان تولید علم بود با شکست مواجه شدند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان با اشاره به دغدغه‌ مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی پیرامون تحقق منویات مقام معظم رهبری در حوزه علوم انسانی بیان کرد: تشکیل معاونت علوم انسانی با حضور استادان مطرح کشوری و راه‌اندازی شورای گفتمان علمی انقلاب اسلامی با حضور نمایندگان وزارت علوم، حوزه‌های علمیه، آستان قدس رضوی و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری از فعالیت‌های خوب دانشگاه آزاد اسلامی است.

قنادزاده تصریح کرد: تألیفات فراوانی در حوزه علوم انسانی ـ اسلامی داریم که بسیاری از آن‌ها در جوامع حوزوی و دانشگاهی مطرح نشده و تبدیل  به گفتمان اصیل نشده‌اند.

وی یادآور شد: مبنای کار این شورا استفاده از متون و علوم تألیف شده در حوزه انسانی ـ اسلامی و نقد و بررسی آن‌ها برای ارائه در محافل علمی کشور است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان، همکاری  با ۱۲ پژوهشکده در حوزه علوم انسانی ـ اسلامی را یکی از فعالیت‌های شورای گفتمان علمی انقلاب اسلامی دانست و توضیح داد: آثار برتر این پژوهشکده‌ها که حدود ۳۰۰ عنوان کتاب در حوزه‌های مختلف علوم انسانی است مورد بررسی قرار گرفت و با هماهنگی و حضور صاحبان اثر در استان‌های مختلف مورد نقد و بررسی قرار خواهند گرفت.

قنادزاده متذکر شد: آثار موجود با نقد، بررسی و رفع نواقص به جامعیتی مطلوب می٬رسند و تبدیل به متون درسی در مجامع علمی خواهند شد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو