سه شنبه ٠٨ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٩٧٠٨

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ٨ آبان ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام امامی در مراسم عزاداری رحلت پیامبر اکرم(ص) و امام مجتبی(ع):
هنر پیامبر اسلام(ص) این است که دست فرشیان را می‌گیرد و به عرش می‌رساند
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه گفت: هنر پیامبر اسلام(ص) این است که دست فرشیان را می‌گیرد و به عرش می‌رساند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام امامی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه به مناسبت رحلت پیامبر اکرم(ص) و امام حسین مجتبی (علیه السلام) در بین نمازگزاران دانشگاه صنعتی ارومیه گفت: پیامبر(صلی الله علیه و آله) واسطه بین عالم و خداوند است؛ مساله رحلت پیامبر(صلی الله علیه و آله) آنقدر اهمیت دارد که وقتی اهل بیت(علیه السلام) از رحلت ایشان صحبت می کنند می‌فرمایند که کسی از دنیا رفت که با رفتنش وحی قطع شد، و این نشان می‌دهد که ما هنوز اهمیت وحی را متوجه نشده‌ایم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه در ادامه به هنر پیامبر اکرم(ص) اشاره کرده و بیان کردند: هنر پیامبر(صلی الله علیه و آله) این است که دست فرشیان را می گیرد و به عرش می رساند، هنر پیامبر (صلی الله علیه و آله) این است که می تواند تسبیح جامدات را به گوش انسان مادی بنمایاند، هنر پیامبر(صلی الله علیه و آله) این است که خداوند متعال آن علومی را که در حد اندازه بشر نیست به دست پیامبر(صلی الله علیه و آله) به دست بشر برساند. خداوند چیزی را به پیامبر (صلی الله علیه و آله) آموخت که انسان عادی نمی‌توانست آن را بیاموزد؛ لذا پیامبر (صلی الله علیه و آله) حق استادی، حق پدری و حق حیات بر کل بشریت دارد. از این حیث پیامبر (صلی الله علیه و آله) امی است. امی بودن پیامبر(صلی الله علیه و آله) در معنای اصطلاحی و سطحی این است که سواد نداشت اما به نظر برخی از عرفا معنای دیگرش این است که اگر کسی بخواهد به خدا برسد، باید در جهت پیامبر (ص) حرکت کند و از این طریق است که می‌تواند به خداوند متعال برسد.

وی افزود:پیامبر (صلی الله علیه و آله) دروازه های ورود به معنویت است، اهل بیت(علیه السلام) حقیقت پیامبر(صلی الله علیه و آله) را درک می کردند. یکی از صفات بارز پیامبر (ص) شجاعت ایشان بود بگونه‌ای که امیرالمونین علی (علیه السلام) که خود اسوه شهامت و شجاعت است میفرماید که در میدان جنگ وقتی اوضاع سخت می‌شد ما خود را نزدیک پیامبر(صلی الله علیه و آله) می‌رساندیم تا آرامش بگیریم، یعنی پیامبر(صلی الله علیه و آله) معدن آرامش است حتی برای امیرالمونین علی (علیه السلام) ؛ وقتی نام پیامبر(صلی الله علیه و آله) می‌آمد، امام صادق (علیه السلام) از فرط احترام صورتشان سرخ می‌شد و این نشان دهنده عظمت پیامبر (صلی الله علیه و آله) است.

حجت الاسلام امامی در پایان  به فضایل پیامبر اکرم (ص) اشاره کرده و گفتند: پیامبر(صلی الله علیه و آله) ۱۲ شرح دارد که هر کدام از امامان (علیه السلام) بخشی از وجود پیامبر(صلی الله علیه و آله)  را شرح کردند، یعنی اگر دوازده امام را کنار یکدیگر قرار دهیم، می‌شود پیامبر(صلی الله علیه و آله). شما می‌توانید آیینه تمام نمای خداوندی را در وجود این دوازده نفر که شارح آن یک نفر است را ببینید.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو