سه شنبه ٠٨ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٩٩٩٧

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ١٤ آبان ١٣٩٨
 
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه:
دانشجویان نسبت به استکبار حساسیت دارند/ نماینده اصلح باید استکبار ستیز باشد
حجت‌الاسلام‌ امامی در مصاحبه اختصاصی با مأوا گفت: استقلال‌طلبی و نفی وابستگی به شرق و غرب و مقابله با استعمار به‌عنوان رکن مبارزه، در طول انقلاب اسلامی، بارها در بیانات امام راحل مورد تاکید قرار گرفته است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام  امامی در مصاحبه اختصاصی با مأوا در خصوص لزوم اهمیت تقویت استکبار ستیز ی در بین دانشجویان و گسترش آن در میان دانشگاهیان، اظهار کرد: استقلال‌طلبی و نفی وابستگی به شرق و غرب و مقابله با استعمار به‌عنوان رکن مبارزه، در طول انقلاب اسلامی، بارها در بیانات امام راحل مورد تاکید قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه، لازمه استقلال‌ مبارزه با استکبار جهانی است، افزود: به برکت پیروزی انقلاب اسلامی، رهنمودهای حضرت امام (ره) و راهبری مقام معظم رهبری، ایران از یک کشور وابسته در دوران قبل از انقلاب به یک کشور مستقل تبدیل شده است که برای خودش تصمیم گیری می کند و این به معنای عزت، اقتدار و استقلال است.

مسوول نهاد نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه تصریح کرد: در طول ۴۰ سال دانشجویان حوزوی به مسئله استکبارستیزی حساسیت نشان داده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: امروز استکبار از این ایستادگی ملت ما ترس بسیار زیادی دارد و به همین دلیل هم سعی می‌کند که مردم را از این حرکت دور کند چرا که فهمیده‌اند تا روحیه استکبارستیزی در بین مردم ایران به خصوص دانشجویان وجود داشته باشند نمی‌توانند به اهدافشان دست پیدا کنند.

امامی در خصوص فعالیت جریان‌های همسو با آمریکا در دانشگاه‌ها عنوان کرد: در طول تاریخ وطن‌فروشانی بودند که معظم له بحث نفوذ را بیان کردند که لازم است نخبگان کشور به این مسئله بیشتر توجه داشته باشند.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی، اظهار کرد: امام خمینی (ره) خطاب به مردم ایران فرمودند، آمریکا به کشور شما نمی‌تواند وارد شود مگر اینکه ایادی خود را پرورش داده و به ایران بفرستد تا منویات و هدف خود را در این کشور پیاده‌سازی کنند.

حجت‌الاسلام امامی بیان کرد: بنابراین مردم ایران به خصوص نخبگان کشور وظیفه دارند روی این موضوع حساست بیشتری نشان دهند. شخصی که وارد مجلس شورای اسلامی می‌شود باید استکبار ستیز باشد.

مسوول نهاد نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه با اشاره به اینکه مردم برای انتخاب فرد اصلح در انتخابات مجلس بیشتر دقت کنند، تاکید کرد: انتخاب فرد اصلح برای مجلس جزو اساسی‌ترین اصول انقلاب است و شخصی که وارد مجلس شورای اسلامی می‌شود باید استکبار ستیز بوده و از حق مردم دفاع کرده و آینده آنان را به نحو احسن رقم بزند.

وی تصریح کرد: لازمه استکبارستیزی، استقلال‌طلبی بوده و شخصی که این ادبیات در وجود وی نهادینه نشده است ، فرد شایسته‌ای برای مجلس شورای اسلامی نخواهد بود.

حجت الاسلام امامی با اشاره به اینکه کشور آمریکا کمتر از ۲۵۰ سال است که مستقل شده است و در این مدت ۲۲۰ جنگ راه انداخته است، بیان کرد: با واقعیت‌هایی که آمریکا از خود نمایش داده است هر انسانی با آگاهی کامل مخالف آمریکا خواهد بود و حس تنفر به این کشور پیدا می‌کند و لذا ملت ایران به خصوص دانشجویان هیچ گاه جنایات آمریکا را در طول استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی را فراموش نمی‌کنند.

وی در پایان تصریح کرد: کشور آمریکا که دائم دم از حقوق بشر میزند تنها هفت هزار میلیارد دلار در خاورمیانه برای کشتار مردم عراق، افغانستان و عراق هزینه کرده حتی به مردم کشور خود نیز رحم نکرده است و افرادی که حتی در آمریکا مستقر هستند مورد ظلم قرار گرفته و توجهی به آنان نمی‌شود.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو