سه شنبه ٠٨ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٦٠٠٠٩

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ١٤ آبان ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام امامی در سخنانی به‌مناسبت سالروز تسخیر لانه جاسوسی:
اسناد لانه جاسوسی را مطالعه کنید تا خباثت های آمریکا را بیشتر بشناسید/ استکبارستیزی مبارزه با فساد نیز هست
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه گفت: اسناد لانه جاسوسی را مطالعه کنید تا خباثت های آمریکا را بیشتر بشناسید.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام امامی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه در سخنانی به‌مناسبت سالروز تسخیر لانه جاسوسی، به تاریخچه این حرکت و چرایی آن پرداخت و گفت: بعد از تصویب قانون کاپیتولاسیون در ایران که ایرانی‌ها را کاملاً با چشم خفت و خواری نگاه می کردند ظاهراً تنها شخصیتی که بر علیه این قانون سخنرانی میکند حضرت امام است. هشت روز بعد از سخنرانی امام که این لایحه را منکوب میکند، رژیم شاهنشاهی ایشان را دستگیر میکنند و تبعید می‌شوند.

حجت‌الاسلام امامی در بخش دیگری از سخنان خود دلایل نام گذاری ۱۳ آبان به عنوان روز استکبار ستیزی را بیان کرد و گفت: دومین مسئله‌ای که در سال پیروزی انقلاب اسلامی و در ۱۳ آبان ۵۷ رخ داد، این بود که دانش آموزان وارد دانشگاه تهران میشوند و نسبت به ظلم‌های رژیم شاهنشاهی اعتراض میکنند و در این روز به ضرب گلوله ارتش شاه ۵۶ دانش آموز و دانشجو به شهادت می‌رسند و دلیل نامگذاری روز دانش آموز نیز همین هست.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه از دلایل دیگر اهمیت یوم الله سیزده آبان را اینگونه مطرح کرد: سومین دلیل هم مشخصا تسخیر لانه جاسوسی است، علی‌رغم اینکه آمریکا بعد از انقلاب در ایران سفارت داشت، در کمتر از یک سالی که در ایران بودند بیشترین حجم از توطئه‌ها علیه ایران اتفاق می‌افتد، یعنی نظام دهی تروریست‌ها، پول دادن به افراد شرور و اختلافات قومی را بر انگیختن جزء دستور کار سفارت آمریکا در ایران بود، که شما میتوانید اسناد لانه جاسوسی را مطالعه کنید تا خباثتهای آمریکا را بیشتر بشناسید

وی ادامه داد: نکته بسیار مهمی که در رابطه با استکبار ستیزی وجود دارد و باید به آن اشاره کرد این است که استکبارستیزی فقط به معنای دشمنی با آمریکا نیست، به معنای عدالت خواهی و مبارزه با فساد در جامعه نیز هست، همانطور که در قران کریم ذکر شده ما دو نظام بیشتر نداریم یا نظام نظام توحیدی است یا نظام طاغوتی، طاغوت همان استکبار است نظام طاغوتی و نظام استکباری ایجاد کننده جامعه طبقاتی است. افرادی که ویژه خوار هستند افرادی که دسترسی ویژه‌ای دارند و بقیه را به عنوان افراد انسان‌های طراز دوم سوم و چهارم تقسیم می کنند. هر جامعه ای که این ویژگی داشته باشد آن طاغوت و استکبار است، هر جامعه ای ولو جامعه خود ما باشد. یعنی هر جایی شما دیدیند فردی رفتارش رفتاری است که دارد و نظام طبقاتی درست میکند یا دارد به نظام طبقاتی کمک می‌کند، این طاغوت و استکبار است.

حجت‌الاسلام امامی در پایان سخنان خود افزود: شما در زندگی انبیا و ائمه(ع) چیزی به عنوان نظام طبقاتی نمی‌بینید، لذا پیامبر میفرمودند که کسی فضیلت و برتری ندارد الا اینکه بنده با تقوای خدا باشد و همه شما از خاک هستید؛ پیامبران آمدند که این نظام توحیدی و عدالت را محقق کنند و ما منتظر هستیم که امام عصر(عج) تشریف بیاورند و این بصورت کامل محقق بشود. دوستان بدانند که برده‌داری و ظلم هنوز هم وجود دارد، برده‌داری بصورت نوین عرضه شده است، شما می توانید کتاب غرب چگونه غرب شد اثر بلاوت یا کتاب استعمارزدایی نوشته خانم اسمیت را بخوانید و ببنید استکبار چگونه در تلاش است که برده داری عقل را در دنیا ایجاد کند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو