سه شنبه ٠٨ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٦٠٠٧٠

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ١٨ آبان ١٣٩٨
 
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تهران:
اگر ملتی با ایمانش در صحنه باشد، بر هر ظلمی پیروز می‌شود
حجت‌الاسلام‌ سیدقریشی گفت: اگر ملتی با ایمانش در صحنه باشد، بر هر ظلمی پیروز می‌شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام‌ سیدقریشی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تهران در سخنانی به مناسبت سیزدهم آبان در سازمان مرکزی دانشگاه با اشاره به سابقه جنایات دولتمردان آمریکا علیه مردم ایران گفت: در حقیقت جریان تسخیر سفارت آمریکا به خاطر اعمال خود آمریکا و ظلم‌های فراوانی که علیه مردم ایران انجام دادند اتفاق افتاد و این ظلم‌ها یقه خودشان را گرفت و این جریان تا حدی بزرگ شد که امام خمینی (ره) از آن به‌عنوان «انقلاب دوم» یادکردند.

وی در ادامه با اشاره به آیه ۵۴ سوره آل‌عمران «وَمَكَرُوا وَمَكَرَ اللَّهُ وَاللَّهُ خَيْرُ الْمَاكِرِينَ - و [دشمنان] مكر ورزيدند و خدا [در پاسخشان] مكر در ميان آورد و خداوند بهترين مکر انگیزان است»؛ گفت: قرآن درجاهای مختلفی دارد که دشمن مکر می‌کند، خدا هم مکر می‌کند؛ گاهی دشمن کارهایی انجام می‌دهد که زمینه سقوط خود را فراهم می‌کند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه با اشاره به شکست‌های متوالی آمریکا در سال‌های اخیر اظهار داشت: آمریکایی که آن قدرت را در منطقه داشته، امروز به‌جایی رسیده که قدم‌به‌قدم از هر جبهه‌ای عقب‌نشینی می‌کند و دست به رفتارهای ابلهانه‌ای در دنیا می‌زند که هیچ رئیس‌جمهوری حاضر نیست آن را تأیید کند.

وی در ادامه با بیان اینکه بزرگ‌ترین چیزی که در انقلاب به دست آوردیم قرائت درست دین خدا بود؛ گفت: درسی که ما از قضیه ۱۳ آبان می‌گیریم این است که اگر ملتی با ایمانش درصحنه باشد، بر هر ظلمی پیروز می‌شود که مستلزم ۲ شرط است؛ اولی «حضور ملت» و دومی «ملت باایمان».

حجت‌الاسلام‌سیدقریشی در خاتمه با اشاره به اینکه درس بزرگی که ملت ما در طول این سال‌ها گرفت «کفر به طاغوت» و «ایمان به خدا» است؛ گفت: این درس بزرگ اکنون سرمشق سایر ملت‌ها است و ان‌شاءالله همین‌طور ادامه پیدا خواهد کرد.

وی با شاره به اینکه اکنون در ابتدای مسیر پیروزی قرار داریم؛ گفت: این مسیر سختی‌های خودش را دارد اما این سختی‌ها، شیرینی‌های بزرگی، هم برای اسلام و هم برای قیامتمان دارد و روز قیامت می‌توانیم در درگاه خداوند احتجاج کنیم که ما از دین تو دفاع کردیم و در برابر ظلم ایستادیم.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو