سه شنبه ٠٨ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٦٠٠٨٠

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ١٨ آبان ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام شمسی در مراسم راهپیمایی روز ۱۳ آبان:
جوانان عزیز، مسئولیت شما در این مملکت بیشتر از همه اقشار جامعه است
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه مراغه گفت: اگر این مملکت بخواهد به نقطه تمدن نوین اسلامی برسد، چنین چیزی فقط از دست جوانان برمی‌آید.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام  دکتر محمدمهدی شمسی مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه مراغه در مراسم راهپیمایی روز ۱۳ آبان در جمع خانواده‌های محترم شهدا، ایثارگران و جانبازان و مسئولان شهرستان و جمع پرشور دانش آموزان و دانشجویان در میدان شهدای طلوع فجر شهرستان مراغه گفت: ایام و مناسبت‌های مختلفی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران وجود دارد. علت اینکه روز ۱۳ آبان بعنوان یوم الله در بین مردم یاد می‌شود که مردم در این روز توانستند تحولی عظیم در تاریخ انقلاب اسلامی ایران داشته باشند و بذکر آیه الهی «فذکرهم بایام الله...» (از روز خدا یاد کنید)، ما هم یاد می‌کنیم، چراکه تحولاتی تاریخی در انقلاب اسلامی در این روز رقم خورده است؛
۱۳ آبان سال ۴۳: تبعید حضرت امام خمینی(ره)،
۱۳ آبان سال ۵۷: قتل عام دانش آموزان و دانشجویان مدافع وطن و در راس آنها.
۱۳ آبان سال ۵۸: تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام.

وی ادامه داد: این سه اقدام سیر تحول تاریخ ساز بودند. وقتی ما به این قضیه‌ها توجه و دقت می‌کنیم، در پشتوانه و کارگردانی این اتفاقات غیر از آمریکا و آمریکایی کسی نیست. هر وقت از استکبار سخنی به میان می‌آید یاد آمریکا در ذهن خطور می‌کند.

شمسی ضمن اشاره به سابقه دیرین دشمنی آمریکا با نظام اسلامی، تاکید کرد: شاید بعضی‌ها فکر می‌کنند که دشمنی آمریکا با ما به زمان تسخیر لانه جاسوسی برمی‌گردد ولی به تعبیر مقام معظم رهبری دشمنی انقلاب اسلامی با آمریکا از زمان تسخیر لانه جاسوسی شروع نشده است بلکه قبل آن نیز وجود داشته است.

وی در ادامه افزود: توجه شما را به سه نکته مهم جلب می‌کنم:
۱- عقبه ذهنی مردم که از جنایت‌ها و رفتارهای خود آمریکا و دارودسته آن دارند مخصوصا در قضیه کودتای ۲۸ مرداد و حتی قضیه خود مصدق که به آمریکایی‌ها اعتماد کرده بود.
۲- دشمنی‌های آمریکا بعد از انقلاب.
۳- اگر به اتفا
قات و کودتاهایی که در صدسال اخیر در دنیا اتفاق افتاده توجه کنید متوجه می‌شوید، آمریکا در شصت کشور دنیا کودتا درست کرده و آن ها را بهم زده است. بطور مثال: در کشور یونان در سال ۱۹۴۹ آمریکا جنگ داخلی بوجود آورد آمریکا باعث شد ۱۵۴هزار نفر کشته شود. در کشور شیلی در سال ۱۹۷۳ آمریکا باعث اعدام ۳۰ هزار نفر انسان شد. در اندونزی در سال ۱۹۶۵ سازمان اطلاعاتی سیا آمریکا با استفاده از سردمداران اندونزی، کودتایی رقم زد و موجب از بین رفتن یک میلیون نفر شد. اینها و مثال‌های متعددی از جنایات امریکا در دنیا نشانگر این است که اگر سفارت آمریکا در کشور ایران وجود دائمی داشت، جمهوری اسلامی ایران هم مطمئننا درگیر این مسائل می‌شد. الان شما ببینید در منطقه ما در کشورهای اسلامی اطراف همه‌ی اتفاقات به وجود سفارت آمریکا در این کشورها برمی‌گردد. بخاطر همین جوانان ما در آن زمان سفارت آمریکا را تسخیر کردند. البته انتقاد رهبرمعظم انقلاب این است که چرا آن کاغذهایی که جوانان ما از لانه جاسوسی پیدا کردند، در دست ملت نیست و چرا در کتاب‌های درسی حرفی از آن‌ها گفته نشده است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ مراغه ضمن اشاره به قدرت نظامی و علمی جمهوری اسلامی در منطقه گفت: به تعبیر مقام معظم رهبری ترامپ احمق اعتراف می‌کند که تمام پول هایی که در منطقه خرج کردیم به فنا رفت.

وی در ادامه به افول موریانه وار آمریکا اشاره کرد و گفت: آمریکا تا سال ۲۰۱۸ اولین و رقابتی ترین اقتصاد جهان بود اما در این سال اخیر چهارمین کشور هست. این نشانه این است که آمریکا و هیبت آن از بین رفتنی است. اما دشمنی آمریکا هنوز از بین نرفته و نخواهد رفت، ما باید همیشه آمادگی دفاعی را داشته باشیم. اگر ما امروز با مشکلات اقتصادی روبرو هستیم یک علت می‌تواند داشته باشد و آن هم، عدم اطاعت از فرامین رهبری است.

حجت الاسلام  دکتر شمسی ضمن تاکید بر لزوم توجه و اجرایی نمودن فرامین مقام معظم رهبری، افزود: لازم است دولت مردان به سیاست‌های کلی نظام که مقام معظم رهبری چندین بار و سالهای قبل به مسئولین تمام دوره‌ها ابلاغ فرموده اند، برگردند.

وی تاکید کرد: تدبیر مقام معظم رهبری باعث شده که الان نظام اسلامی‌ما وانقلاب شکوهمند ملت ایران، سرپا ایستاده است. دیگر وقت اعتماد به آمریکا سپری شده است. لازم نیست با الفاظی مثل رفراندوم و امثال این کلمات دوباره از اعتماد به آمریکا سخن بگوییم. مردم ایران نیازی نمی‌بیند امتحان شده‌ها را دوباره امتحان کند، ما چه چیزی را می‌خواهیم به رفراندوم بگذاریم؟ مذاکره با آمریکا و ارتباط با آمریکا و اعتماد به آمریکا؟ خب جوان سال ۵۸ فهمید که باید دست آمریکا را از این جامعه قطع کرد. نتیجه اعتماد به آمریکا چیست؟ به تعبیر مقام معظم رهبری به آمریکا اعتماد کردن ثمره‌ای غیر از عقب ماندگی کشورمان نتیجه‌ای نداشته است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ مراغه در ادامه سخنرانی خود گفت: ای مسئولین کشور اگر شما دنبال اعتماد کردن هستید، اعتماد کنین به جوانان خویش و نیروهای جهادی که وارد عمل شده اند نه نیروهای لیبرالی که غیر از بدبختی و غیراز عقب ماندگی چیزی عاید ما نکرده اند. جایگاه اعتماد همین جوانان هستند. آیا در زمان انقلاب، امام خمینی (ره) مگر به جوانان اعتماد نکرد! و بحمدالله انقلاب پیروز شد. رهبری عزیز مگر در زمان جنگ به جوانان اعتماد نکرد. به شهدایی همچون حسن باقری و شهید فهمیده، که باعث شد در جنگ پیروز شویم. فرمانده هوانیروز خود می‌گوید: میانگین سنی که تولیدات موشکی را رقم زده اند همه شان دانشمندان جوان این مرزوبوم هستند. کشور ما از پتانسیل بالای جوانان برخوردار است.

حجت الاسلام دکتر شمسی در بخش پایانی سخنرانی خود ضمن اشاره و تاکید بر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، گفت: جوانان عزیز، مسئولیت شما در این مملکت بیشتر از همه اقشار جامعه است؛ امروز بعد از چهل سال مقام معظم رهبری از همه افراد، توجه‌اش و خطابش به جوانان بیشتر  است. مقام معظم رهبری می‌داند به چه کسی اعتماد کند. مخصوصا در بیانیه گام دوم که توجه و روی سخن و مخاطب سخنان رهبری با شما جوانان است. اگر این مملکت بخواهد به نقطه تمدن نوین اسلامی برسد فقط از دست جوانان برمی‌آید و جوانان می‌توانند کشور را به این نقطه تمدن برسانند. کلید حل مشکلات کشور: اطاعت از رهبری می‌باشد. تمام موفقیت‌ها بخصوص در بخش نظامی، بطور مثال: پهباد آمریکایی را غیورمردان سپاه می‌زنند و یا نفتکش انگلیس را توقیف می‌کنند به برکت اطاعت از رهبری و به برکت تفکر جهادی و به تفکرعلیه لیبرال است. اگر امروز شما جوانان با این تفکر وارد عرصه شوید ان شاء الله کشورمان به تمدن نوین اسلامی خواهد رسید و در نتیجه قله‌ای رفیع علمی را تسخیر خواهیم کرد و این انقلاب اسلامی را به دست امام زمان خواهیم رساند، ان شاءالله.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو