سه شنبه ٠٨ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٦٠١١٩

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١٩ آبان ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام منصور امامی به مناسبت آغاز امامت حضرت ولیعصر(عج):
باید آداب بین‌الطلوعین آخرالزمان را رعایت کرد
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه گفت: در بین‌الطلوعین آخرالزمان باید آداب آن را رعایت کرد، یعنی باید بیدار بود و بیدار ماند تا فتنه‌های آخرالزمان انسان را مفتون و خواب آلود نکند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام منصور امامی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه در گفت‌وگویی به مناسبت آغاز امامت امام زمان(عج) اظهار کرد: اگر ما منتظر امامی هستیم که به خورشید تشبیه شده و قراراست به اراده خداوند متعال طلوع کند و یخرج الناس من الظلمات الی النور باشد مردم را از ظلماتِ جور و ستم و بیداد به نور عدالت و تعالی برساند یعنی اینکه ما در بین الطلوعین هستی قرار داریم.

وی در ادامه تصریح کرد: همانطور که برای بین الطوعین در فقه آدابی است، بیداری و طهارت، رو به قبله آوردن، نماز صبح خواندن در بین الطلوعین آخرالزمان هم باید این آداب را رعایت کرد یعنی باید بیدار بود و بیدار ماند تا فتنه های آخرالزمان انسان را مفتون و خواب آلود نکند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه گفت: داشتن بصیرت و ورسیدن به یقضه و بیداری با نور ولایت از مهمترین وظایف آخرالزمانی مومنین است.

وی در ادامه با تاکید بر طهارت اعتقادی و عملی در آخرالزمان افزود: در آخرالزمان باید هرچه بیشتر به طهارت اعتقادی و عملی رسید، شبهات و شهوات انسان را در آخرالزمان زمین‌گیر میکند لازمه آن این است که از یک سو با مطالعه، همراهی با عالمان وارسته وتفکر به طهارت اعتقادی رسید تا به دام شبهات گرفتار نشد و از سوی دیگر با مراقبت و عمل به دستورات دین در چنگ شهوات عملی اسیر نشد.

امامی خاطرنشان کرد: قبله حقیقی دلها امام معصوم هست روی آوردن به قبله در بین الطلوعین آخرالزمان یعنی روی آوردن هرچه بیشتر به امام زمان(ع)، ایجاد و محکم کردن رشته ارتباط با حضرت بقیه الله در مرحله معرفت امام ،محبت امام و اطاعت از اوامر امام علیه السلام.

وی در ادامه افزود: نماز واجب نماد عبودیت و بندگی است، راه نجات و سعادت در بندگی خداوند متعال است لذا منتظران واقعی در مسیر بندگی از همه پیشتازترند همچنانکه اصحاب با وفای سیدالشهدا(ع) اینگونه بودند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو