سه شنبه ٠٨ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٦٠١٣٦

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١٩ آبان ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام افلاکیان در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته همدان:
یکی از پرفضیلت‌ترین اعمال در دوران غیبت امام عصر(عج) انتظار فرج است
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان همدان گفت: در روایات بسیاری بیان شده که انتظار برای امام عصر(عج) برابر با شهادت در راه خدا است و فردی که درحال انتظار ظهور از دنیا برود، برابر با همراهی و شمشیر زدن در رکاب حضرت مهدی(عج) است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام محمدابراهیم افلاکیان، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان همدان در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته همدان اظهار کرد: افضل‌الاعمال اعمالی است که دارای ارزش بالایی است مانند نماز اول وقت و بر اساس روایت پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع) انتظار فرج افضل اعمال است.

وی ادامه داد: یکی از اعمال پرفضیلتی که در زمان غیبت برای انسان قرار داده شده، انتظار فرج حضرت حجت(عج) است. در روایات بسیاری بیان شده که انتظار برای امام عصر(عج) برابر با شهادت در راه خدا است و فردی که درحال انتظار ظهور از دنیا برود، برابر با همراهی و شمشیر زدن در رکاب حضرت مهدی(عج) است.

حجت‌الاسلام افلاکیان خاطرنشان کرد: یکی از راه‌هایی که انسان می‌تواند سرباز امام زمان(عج) باشد نه سربار، انتظار فرج است و فضلیت انتظار برای حضرت مهدی(عج) بسیار بالا است، به گونه‌ای که در روایات متعدد بر این امر تأکید شده است.

وی با بیان اینکه منتظران مهدی(عج) وظایفی بر عهده دارند، افزود: زمانی که امام زمان(عج) در غیبت باشند، محور هستنی ایشان است و مانند خورشید که در پشت ابر هم زمین به دور آن می‌چرخد و محور گردش زمین خورشید است، محور وجود عالم امام معصوم است و این جنبه‌های معرفتی امام عصر(عج) است.

حجت‌الاسلام افلاکیان گفت: اگر کسی نسبت به امام زمان خود شناخت پیدا نکند، به مرگ جاهلیت از دنیا می رود، لذا شناخت امام یکی از وظایف امت اسلام و مؤمنین است.

وی، خودسازی، دعا برای فرج و پیروی از نائب امام زمان(عج) را از وظایف مهم منتظران حضرت مهدی(عج) عنوان کرد و افزود: ما شیعیان وظیفه سنگینی بر دوش داریم، چراکه تعداد اندکی در انتظار فرج امام زمان(عج) هستند.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه یکی از موارد ترک گناه، ترک مجالس حرام است، تأکید کرد: فردی که مدال افتخار سربازی و انتظار امام زمان(عج) را بر سینه دارد، باید مراقب باشد تا توفیق خدمت به حضرت با شرکت در مجلس گناه از او سلب نشود.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو