سه شنبه ٠٨ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٦١٠٨٢

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ٩ آذر ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام موسوی در دومین جلسه از نشست‌های دانشجویی دانشگاه ارومیه پیرامون بیانیه گام دوم:
خودسازی تمدن‌ساز، آینده نگرانه و همراه با جهاد علمی است
معاون فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ارومیه گفت: خودسازی تمدن‌ساز، آینده نگرانه و همراه با جهاد علمی است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام موسوی معاون فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ارومیه در دومین جلسه از نشست‌های دانشجویی پیرامون بیانیه گام دوم ضمن اشاره به لزوم آینده‌نگری گفت: باید نیازمندی‌های ۱۰ سال و ۲۰ سال آینده انقلاب را تشخیص دهیم؛ باید از امروز خود و نیروهای خود را مجهز کنیم؛ نیروسازی ما باید متناسب با نیازهای آینده نظام جمهوری اسلامی باشد؛ این حرف بنده نیست بلکه امام و رهبری بارها به این امر توجه داشتند. امام خمینی(ره) به مضمون میفرمایند: من از دانشجویان، دانشوران و طلاب حوزه های علمیه میخواهم که نیازهای ۲۰ سال آینده انقلاب و مملکت را تشخیص دهند و خود را برای رفع کردن آنها مجهز نمایند. این ویژگی دانشجو و طلبه تراز دهه ۶۰ است نه اکنون که نزدیک سال ۱۴۰۰ هستیم!

وی افزود: ما خیلی از اندیشه های امام و عقب هستیم و زمانی که عقب باشیم نقش آفرینی نخواهیم داشت و متوجه نخواهیم بود قطار انقلاب به چه سمتی حرکت میکند. من احساس میکنم در این مساله نیز نیروهای انقلابی ضعف دارند؛ برای رفع آن باید قوی باشیم و این نیازمند خودسازی است.

موسوی در ادامه خاطرنشان کرد: در حال حاضر ما جوانهایی داشتیم و داریم که با خودسازی معرفتی و آینده پژوهانه کارهایی انجام دادند که چنین کارهایی را جوانان اول انقلاب نیز انجام نداده بودند؛ نمونه بارز آنها شهید حججی‌ها و شهید احمدی روشن‌ها هستند. اما باید دقت داشت به نسبت تجربه چهل ساله از حیث کمیت و کیفیت با آرمانها و اهداف فاصله زیادی داریم.

موسوی به لزوم دشمن شناسی اشاره کرد و افزود: جوانی که می‌خواهد انقلاب را به ۴۰ سالگی دوم برساند باید دشمن‌شناس باشد؛ باید بداند دشمن چند لایه عمل میکند تا در برابر آن پاسخ مناسبی را طراحی و عملیاتی نماید، زمانی می‌توانیم ما دشمن را به چالش بکشیم که در سطح به چالش کشاندن باشیم. بر این اساس دانشجوی انقلابی نباید تحت تاثیر حوادث و شرایط قرار گیرد، بلکه باید آنها را به نفع اهداف انقلاب مدیریت کند.

معاون فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ارومیه در پایان صحبتهای خود خطاب به فعالین فرهنگی و تشکیلاتی خاطرنشان کرد: فعالیتهای فرهنگی و تشکیلات نباید به درس شما لطمه بزند؛ شما باید دکترها و مهندس‌های تمدن‌ساز باشید. باید دانشجوی انقلابی در جامعه در موقعیتهای عالی قرار بگیرد تا بتوانید در مسیر شکل گیری تمدن نوین اسلامی نقش آفرین باشید. دانشجوهای فعال فرهنگی و تشکیلاتی باید رتبه‌های ممتاز رشته‌های خود باشند و این نیازمند یک خود سازی علمی است. بر اساس آنچه تا کنون عرضه شد خودسازی دارای سطوح مختلفی است. خودسازی می‌تواند خروجی جامعه‌پردازی داشته باشد که در بستر جامعه مبتنی بر عمق معرفت دینی و مجهز به توان تشکیلات‌سازی است.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو