سه شنبه ٠١ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٦١٢٢٢

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ١١ آذر ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام کیومرزی در نشست هم‌اندیشی اساتید دانشگاه ارومیه:
مسئولیت تعلیم و تربیت دینی به عهده همه اساتید است
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ارومیه گفت: مسئولیت تعلیم و تربیت دینی به عهده همه اساتید است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام کیومرزی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ارومیه در نشست هم‌اندیشی اساتید دانشگاه ارومیه با اشاره به حدیثی از حضرت امیرالمؤمنین(ع) گفت: حضرت علی(ع) می‌فرمایند: «الفُرصَه تمُّر مرِّ السَحاب فانتَهِزوا فُرَصَ الخَیّر»؛ فرصت‌ها مثل ابرها می‌گذرند چنان که ما متوجه گذشتن ابر در بهار نمیشویم فرصت‌های زندگی به همان صورت می‌گذرند که به یکبار متوجه می‌شویم به ۴۰ سالگی ۵۰، ۶۰ سال رسیده‌ایم و فرصت ما تمام شده، فرصت خودسازی، فرصت بندگی، فرصت خدمت گذاری به جوانان و فرزندان این ملت و فرصت تربیت دینی جوانهایمان. همه این دانشجویان فرزندان ما هستند و ما نسبت به آنها وظیفه داریم، تکلیف داریم و اگر نتوانیم وظیفه تربیتی خودمان را نسبت به این فرزندانمان انجام دهیم فردای قیامت باید پاسخگو باشیم.

وی با اشاره به وظیفه تربیتی اساتید نسبت به دانشجویان افزود: امام صادق(ع) میفرمایند «بادروا احداثکم بالحدیث قبل ان یسبقکم الیهم المرجئه »؛ به فرزندان خود دین یاد بدهید قبل از آنکه مرجئه (یعنی کفار) بیایند به آنها دین یاد بدهند، مسئولیت تعلیم و تربیت دینی به عهده همه اساتید است؛ نمیشود گفت که این کار را نهاد یا مثلا معاونت فرهنگی انجام دهد؛ همه ما مسئول هستیم. در بعضی مواقع آنقدر مشغول کارهایمان می‌شویم مثل مقاله، طرح، پروژه‌های مختلف، که از این وظیفه‌ خود غافل می‌شویم. یکی از نام‌های روز قیامت یوم‌الحسرت است که اگر از فرصتها استفاده نکنیم روز قیامت حسرت می‌خوریم.

کیومرزی در ادامه خاطرنشان کرد: حضرت علی (ع) می‌فرمایند من تعجب می‌کنم کسانی که فرصت‌هایشان تمام شده و از خداوند می‌خواهند به دنیا برگردند ولی کسانی که فرصت دارند در استفاده از فرصت‌ها کوتاهی می‌کنند، عزیزان هنوز همه ما فرصت داریم، فرصت خودسازی و بندگی خداوند متعال باید از این فرصتها به بهترین وجه استفاده نماییم.

امیدوارم که بتوانیم این وظیفه مهم تربیتی را که بر عهده ماست به نحو احسن انجام دهیم که اگر نتوانیم یا غافل شویم در پیشگاه خداوند باید پاسخگو باشیم.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو