سه شنبه ٠١ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٦١٣٣٦

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ١٢ آذر ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام پورذهبی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجو:
نهاد رهبری دانشگاه شهید بهشتی شنبه‌ها به دانشجویان مشاوره ازدواج می‌دهد
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید بهشتی گفت: روز‌های شنبه در نهاد رهبری دانشگاه شهید بهشتی مختص ازدواج دانشجویی است و به دانشجویان مشاوره ازدواج داده می‌شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام پورذهبی، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، پیرامون ازدواج دانشجویی و برنامه‌های این دانشگاه در این باره گفت: نهاد برای ازدواج دانشجویی در دانشگاه شهید بهشتی ثبت‌نام ازدواج متاهلی، جشن ازدواج دانشجویی و بعد سفر به مشهد را برای دانشجویان در نظر دارد.

وی ادامه داد: بخش دیگری از فعالیت‌های نهاد رهبری در زمینه ازدواج دانشجویی مسئله همسان‌گزینی است که در دانشگاه انجام می‌شود؛ اما زیر نظر نهاد رهبری نیست و نهاد با آن‌ها همکاری دارد. این طرح در دانشگاه بسیار فعال است. همسر شهید شهریاری مسئول اداره همسان‌گزینی در دانشگاه شهید بهشتی است.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید بهشتی افزود: روز‌های شنبه در نهاد رهبری دانشگاه شهید بهشتی مختص ازدواج دانشجویی است؛ به این صورت که مشاوره‌هایی در دفتر نهاد داریم که مشاوران در دفتر نهاد مستقر هستند و دانشجویان به آن‌ها مراجعه می‌کنند. بعضی موارد ممکن است حتی مراجعین از دانشگاه‌های دیگر هم باشند؛ البته در برخی موارد ممکن است این طرح به روز‌های دیگر هفته نیز ادامه پیدا کند، اما روز ثابتی که در دانشگاه شهیدبهشتی برای آن در نظر گرفته شده، شنبه است.

پورذهبی ادامه داد: برای دانشجویان کلاس‌های مهارتی پیش از ازدواج به درخواست خود آن‌ها برگزار می‌شود. جوانان و دانشجویان برای ازدواج مشکلات زیادی من جمله بحث اشتغال، درآمد، مسکن، سربازی و... را دارند. از مهمترین این مشکلات می‌توان به مسئله مسکن برای زوج‌های جوان اشاره کرد و ما در دانشگاه با این موضوع شاید بیشتر از هر جایی مواجه باشیم؛ چرا که خوابگاه متاهلی برای دانشجویان کافی نیست و دانشجویانی که ازدواج می‌کنند، بعضا از این خوابگاه‌ها نمی‌توانند استفاده کنند.

وی با اشاره به کمبود خوابگاه‌های متاهلی گفت: برنامه دانشگاه شهیدبهشتی این است که برخی خوابگاه‌هایی که حالت دوگانه می‌تواند داشته باشد را به سیستم خوابگاه متاهلی ملحق کنیم و اگر این اتفاق بیفتد بسیار کارساز خواهد بود، منتهی باید دید در آینده این اتفاق قطعی می‌شود یا نه.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو