پنج شنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٦١٤٦٦

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ١٦ آذر ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام علی اسماعیلی در پیامی به‌مناسبت روز دانشجو:
روز دانشجو، روز تأکید بر نقش بی‌مانند مجاهدت در راه کسب علم و دانش، در کنار تقویت ایمان و بصیرت سیاسی است
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: روز دانشجو، روز تأکید بر نقش بی‌مانند مجاهدت در راه کسب علم و دانش، در کنار تقویت ایمان و بصیرت سیاسی، در راه پیشرفت مادی و معنوی کشور است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام علی اسماعیلی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان طی پیامی روز دانشجو را تبریک گفت. متن این پیام به شرح ذیل می باشد:

باسمه تعالی

امام صادق(ع) می‌فرماید: دوست ندارم جوانى از شما را جز بر دو گونه ببينم: دانشمند يا دانشجو

۱۶ آذر یک حرکت تاریخی و پرافتخار در جنبش دانشجویی کشور محسوب می شود که یادآور پایمردی و ایستادگی و رشادت دانشجویانی است که سینه خود را در برابر تیرهای استعماری دشمن سپر کردند و در گذر زمان فریاد ضد استکباری ملت ایران را به گوش جهانیان رساندند.

روز دانشجو، روز تأکید بر نقش بی‌مانند مجاهدت در راه کسب علم و دانش، در کنار تقویت ایمان و بصیرت سیاسی، در راه پیشرفت مادی و معنوی کشور است؛ روزی است كه جنبش دانشجويی، استقلال خواهی و مخالفت با استعمار را به نمايش گذاشت تا هميشه به‌عنوان پرچمدار بيداری و نماد آگاهی بماند. امروز استکبار جهانی در پی آن است تا با دور کردن این قشر متفکر از دامان علم، «جهاد علمی» کشور را متوقف نماید و از آنجایی که «بصیرت» منشا تمام تحولات و جنبش‌های دانشجویی است؛ شایسته است دانشجویان عزیز چون همیشه با تبعیت از رهنمودهای مقام معظم رهبری، «بصیرت و دشمن شناسی» و فتح قله‌های پیشرفت، فردایی بهتر را برای امت اسلامی و انسانیت رقم بزنند و دشمنان را چون گذشته ناامید کنند.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو، این روز را به دانشجویان عزیز دانشگاه علوم پزشکی گیلان تبریک عرض نموده و امید دارم كه جامعه دانشگاهی به مدد ایمان، اندیشه و بصیرت روزبه‌روز فعالتر و پرنشاطتر گردد و زمینه را برای توسعه آرمانهای متعالی نظام جمهوری اسلامی ایران به یاری خداوند منان مهیا گرداند.

علی اسماعیلی
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشگی گیلان 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو