چهارشنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٦١٦٨٤

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ١٨ آذر ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام دشتی در جمع اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
دانشجویان باید به سمت مطالبه‌گری و ترویج گفتمان انقلابی در حرکت باشند
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر: دانشجویان افسران جنگ نرم بوده و این جوانان انقلابی باید در راستای دفاع از انقلاب و حراست از ارزش‌های انقلابی به سمت مطالبه‌گری پیشرفته و به دنبال ترویج گفتمان انقلابی باشند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام دشتی مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر طی سخنانی به‌مناسبت گرامیداشت روز دانشجو و سالروز رحلت جانسوز حضرت فاطمه معصومه(س) در مسجد حضرت فاطمه زهرا(س) دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: روز دهم ربیع الثانی سالروز رحلت شهادت‌گونه بانویی است که از جهات گوناگون ممتاز و در کلام بهترین و برترین انسان‌های برگزیده الهی بوده که تعبیرها و تعریف‌های منحصر به فرد درباره او وارد شده است.

حجت الاسلام دشتی افزود: بر اساس این تعریف‌ها، مقام معنوی حضرت فاطمه معصومه(س) به حدی گسترده است که در روز رستاخیز هزاران شیعه کم‌بضاعت را شفاعت می‌نماید.

وی افزود: حضرت فاطمه معصومه(س) از معدود امام زادگانی است که به لحاظ دارا بودن زیارتنامه رسمی و کمالات معنوی بسیار بالا و خالص‌ترین عبادت‌های زهرا گونه‌اش به همراه طهارت روحی، او را از حیث مقام معنوی در ردیف معصومین قرار داده شده و بالاخره بزرگواری و صفات عالیه انسانی‌اش به حدی رسیده که او را کریمه اهل‌بیت(ع) می‌گویند.

وی تصریح کرد: شهر مقدس قم، که از لحاظ برخورداری از علم، دیانت، معنویت و علوم اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در جهان اسلام مشهور گشته، همه به‌خاطر این است که در سایه مرقد نورانی دختر موسی بن جعفر(ع) قرار گرفته است.

وی در ادامه به روز دانشجو اشاره کرد و گفت: به تعبیر خاص مقام معظم رهبری، دانشجویان افسران جنگ نرم بوده و این جوانان انقلابی باید در راستای دفاع از انقلاب و حراست از ارزش‌های انقلابی به سمت مطالبه‌گری پیش رفته و به دنبال ترویج گفتمان انقلابی باشند.

وی افزود: ۱۶ آذر یک واقعه تاریخی ماندگار است و هدف از این جنبش حرکت جوانان به سوی اصلاح وضعیت کشور و ایستادگی در برابر استکبار و استبداد بوده و نامگذاری این روز مربوط به شهادت سه نفر از دانشجویانی بود که طی سفر نیکسون معاون وقت رئیس جمهور آمریکا بعد از کودتای ۲۸ مرداد به ایران اقدام به اعتراض و ایستادگی در مقابل وی کردند.

وی در جمع اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: ۱۶ آذر نماد عینی ایستادگی و پایمردی دانشجویان آزاده ایران اسلامی در برابر نظام سلطه بوده و روز تاکید بر نقش بی‌بدیل مجاهدت در راه کسب علم و دانش در کنار تقویت ایمان دینی و بصیرت سیاسی در راه پیشرفت مادی و معنوی کشور است.

حجت‌الاسلام دشتی بیان داشت: دانشجو مظهر استقلال خواهی، عزت طلبی، آزادی بیان و بیان آزادی سیاسی بوده و دانش، دانشجویی و طلب دانش امری مقدس و بسیار ارزشمند بوده که مورد تاکید دین مبین اسلام است.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو