پنج شنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٦١٦٨٥

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ١٨ آذر ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام هاشمی در گرامیداشت روز دانشجو:
تقابل جبهه حق و باطل به درازای پیدایش بشر وجود داشته است
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: تقابل جبهه حق و باطل، عدالت‌خواهی و ظلم، دفاع و تجاوز، حقیقت‌خواهی و منفعت‌طلبی به درازای پیدایش بشر وجود داشته است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام سید محمدباقر هاشمی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام در گرامیداشت روز دانشجو اظهار داشت: امیدوارم فرصت‌های بیشتری در زمینه گفت‌وگو بین دانشجویان و مسئولین ایجاد شود و ان‌شاءالله بتوانیم روزبه‌روز به نقاط مطلوب‌تری دست پیدا کنیم.

هاشمی افزود: تقابل جبهه حق و باطل، عدالت‌خواهی و ظلم، دفاع و تجاوز، حقیقت‌خواهی و منفعت‌طلبی به درازای پیدایش بشر وجود داشت و تا زمانی که یکی از این جبهه‌ها به‌طور کامل از بین نرود و اصلاحی صورت نگیرد؛ ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: امروز چه بخواهیم و چه نخواهیم دوقطبی بودن شرق و غرب در یک دوره‌ای شکسته شده و جنگ سرد هم سپری شده است و جهان تک‌قطبی که مدعیان زیادی داشت تحقق پیدا نکرد و امروز آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها به‌عنوان جبهه استکبار یک طرف این قصه و داستان هستند و یک طرف هم نظام اسلامی با جبهه مقاومت است.

هاشمی ادامه داد: به هر حال تا زمانی که اصلاحی در جبهه استکبار صورت نگیرد و شکستی متوجه حقیقت‌طلبی و مقاومت نشود این مبارزه ادامه دارد و مهم این است که هر کسی در هر دوره‌ای احساس وظیفه‌ای که دارد برای مبارزه با منفعت‌طلبی و استکبار در طبق اخلاص بگذارد.

هاشمی اضافه کرد: قطعاً این سه دانشجویی که در ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ جان خود را نثار استقلال، آزادی و عدالت‌خواهی کردند فکر نمی‌کردند که این اتفاق بتواند در نظام طاغوت ستمشاهی که پشتوانه آمریکایی‌ها را داشت و با وجود خفقان در آن روزها چنین تأثیر جدی‌ای در جامعه ایجاد کند، اما آن دانشجویان، احساسی که داشتند را به عرصه آوردند و به نماد استکبارستیزی و نفی استبداد تبدیل شدند؛ لذا هنوز که هنوز است این مبارزه وجود دارد.

وی در پایان گفت: ان‌شاءالله همه‌ ما اهل مبارزه باشیم و همه‌ آنچه را که در راستای حقیقت‌خواهی و عدالت‌طلبی است بدون هیچگونه ابایی بیان کنیم و هم در عرصه عمل پافشاری کنیم.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو