جمعه ٠٤ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٦١٨٢٠

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ٢٣ آذر ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام حسینی مطلق در جمع دانشگاهیان:
وحدت حوزه و دانشگاه یک ابتکار عمل از امام راحل بود
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد گفت: وحدت حوزه و دانشگاه یک ابتکار عمل از امام راحل بود. هدف امام(ره) از این وحدت، قرب الهی بود که جامعه حوزوی و دانشگاهی در کنار هم به این مهم برسند و این مهم با وحدت هدف و آرمان‌ها حاصل می‌شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام حسینی مطلق مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد در جمع دانشگاهیان گفت: وحدت حوزه و دانشگاه یک ابتکار عمل از امام راحل بود. هدف امام ره از این وحدت، قرب الهی است که جامعه حوزوی و دانشگاهی در کنار هم به این مهم برسند و این مهم با وحدت هدف و آرمانها حاصل می‌شود. علم بدون تزکیه ناقص است. باید این دو بال حوزه و دانشگاه باهم باشند تا به تعالی برسیم. هدف دشمن از ابتدا تفرقه بین حوزه و دانشگاه بود که امام راحل جلوی این را گرفتند.

وی ادامه داد: نه تمام علم در دانشگاه است و نه تمام معنویت در حوزه، باید با این وحدت هدف بر اساس نظرات امام راحل راه تعالی ایجاد گردد. اختلافات در بین حوزه و دانشگاه نباید به سطح جامعه کشیده شود، بلکه حل آن در محل کرسی‌های آزاد اندیشی که رهبری عزیز بیان می‌کنند می‌باشد.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد تاکید کرد: بهترین نمود وحدت عملی حوزه و دانشگاه در پیروزی انقلاب و بیرون کردن طاغوت با رهبری امام راحل بود. دانشگاه امروز محل معنویات است، البته مشکلاتی هست که باید حل گردد. شبهای قدر در دانشگاه فردوسی و مراسم اعتکاف، مناسبتهای مذهبی و حضور جوانان در این برنامه‌ها نباید نادیده گرفته شود. دشمن میخواهد دانشگاه را فاسد نشان دهد و حوزه را از دانشگاه دور کند، اما این وحدت در علم و عمل باعث ایجاد معنویت میشود. از جمله اقدامات مفید در دانشگاه تاسیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم  رهبری است که پدر معنوی  جوانان دانشجو، اساتید و کارکنان هستند.

حسینی مطلق تصریح کرد: شهدای دانشگاهی اعم از اساتید و دانشجویان برترین افتخار دانشگاهها هستند. شهید تهرانی مقدم پدر علم موشکی نمونه بارز رویش در دانشگاههای ماست. شهید والامقام حججی با شهادتش بدون رسانه دنیا را تکان داد و قلبها برایش تپید. شهید مجید شهریاری از جمله خروجی های موفق دانشگاه است که به نقل از همسر ایشان گریه های شبانه این شهید در نماز شب باعث رسیدن او به مقام شهادت شد.

وی ادامه داد: دانشگاه محل فساد نیست، این نظریه دشمن است. دانشگاه پر از نمونه های تعالی معونیت، شهادت و پیشرفت علم است. علمی که در خدمت پیشرفتهای ایران اسلامی است، البته باید مشکلات را حل کنیم و حوزه بهترین کمک کننده به دانشگاه هاست. مدیریت آینده کشور باید از نخبگان حوزه و دانشگاه باشد و این نگاه به آینده در بیانات رهبری عزیز به خوبی آشکار است و بارها بر آن تاکید کرده‌اند.

حسینی مطلق خاطرنشان کرد: دشمن با روزمرگی و جلب توجه به حوادث غیر مهم به دنبال دور کردن نخبگان از این وحدت است. اختلاف بین حوزه و دانشگاه باعث ناامیدی جامعه میشود. نمونه های موفق وحدت حوزه و دانشگاه بعد انقلاب که محصول این وحدت است از جمله دانشگاه امام صادق(ع)، موسسه علمی پژوهشی امام خمینی(ره) در قم و... می‌باشد.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهدافزود: در انتها دو‌نکته عرض مینمایم که دغدغه مهمی برای بنده است، یکی از مشکلات امروز ما بحث ازدواج جوانان است و جامعه انتظار دارد این مشکل توسط حوزه و دانشگاه حل شود. باید برای این مهم همه تلاش را انجام بدهیم تا فساد را به حداقل و آرامش را به خانواده ها برگردانیم. فرهنگ فیلم سازی امروز و نمایش زندگی اشرافی اثرات بسیار بدی در جامعه امروز ما گذاشته است. انتظار مردم از حوزه و دانشگاه نگاه و کمک در قالب طرح و ایده برای حل مشکلات خانواده های محروم و حاشیه شهر مشهد است.

وی تاکید کرد: نخبگان جامعه باید به کمک خانواده های حاشیه شهر مشهد بروند. در بازدید چند روز اخیر از حاشیه شهر خانواده‌هایی مشاهده شد که برای نیازهای اولیه خود در تنگنا بودند، حتی برای یک تکه نان! این وظیفه امروز ماست که برای حل مشکلات حاشیه شهر اقدام جدی کنیم. این یک وظیفه عمومی و شرعی برای ماست که به فکر همشهریان خود باشیم.

حسینی مطلق در پایان از نگاه ویژه آیت‌الله علم‌الهدی نماینده ولی فقیه در مشهد به دلیل نگاه ویژه به دانشگاه و دانشگاهیان تقدیر و تشکر کرد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو