شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٦٣٠٥٦

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ١٧ دی ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام رضا شکرزاده در مراسم گرامیداشت شهید سپهبد سلیمانی:
آمریکایی‌ها با ترور حاج قاسم سلیمانی از خطوط قرمز ما عبور کردند
عضو هیات علمی گروه معارف اسلامی دانشگاه صنعتی ارومیه گفت: آمریکایی‌ها با ترور حاج قاسم سلیمانی از خطوط قرمز ما عبور کردند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، به مناسبت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی مراسم گرامیداشت این سردار دل ها در دانشگاه صنعتی ارومیه برگزار شد.

در این مراسم که با حضور اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه صنعتی ارومیه برگزار شد حجت‌الاسلام رضا شکر زاده از اعضای هیات علمی گروه معارف اسلامی دانشگاه به سخنرانی پرداخت.

وی در این گرامیداشت به ویژگی های شخصیتی سردار شهید سلیمانی اشاره کرده و گفت: ما شخصیتی را از دست دادیم که یقینا تک تک شما عزیزان پس از شنیدن خبر شهادتش گریه کردید. چون شخصیت حاج قاسم یک شخصیت منحصر به فرد بود. سردار ما، سردار ملی نبود. سردار ما سردار بین المللی بود. حاج قاسم فقط متعلق به ایران نبود، بلکه متعلق به تمام مستضعفین و مظلومانی بود که خدا در قرآن وعده حکومت زمین را برای آنان قرار داده است. حاج قاسم فقط متعلق به سپاه نبود. حاج قاسم نه تنها یک فرمانده نظامی بلکه یک سیاستمدار قهار هم بود. بعضی ها حاج قاسم را فقط به عنوان یک نظامی می شناسند. حاج قاسم، برتر از وزرای خارجه ما بود. حاج قاسم یک دیپلمات قوی بود. حاج قاسم عرف دیپلماتیک را خوب بلد بود.

شکرزاده در ادامه تصریح کرد: حاج قاسم آنچنان سیاستمدار بود که توانست کشور قدرتمند روسیه و فردی به مانند پوتین را قانع کند که در جنگ با داعش همراه ایران شود.حاج قاسم فقط برای رضای خدا کار می کرد. حاج قاسم اخلاص داشت. اخلاصی که توانست بر تک تک قلب ایرانیان تاثیر بگذارد. حاج قاسم مرد خطر بود، مرد جبهه های خط مقدم بود. حاج قاسم فرماندهی لشکر ۴۱ ثارالله را در جنگ داشت. حاج قاسم جانباز جنگ تحمیلی بود. حاج قاسم مجروح جنگ با داعش بود. حاج قاسم اوج مبارزه با تروریسم بین الملل در جنگ با طالبان بود.

هیات علمی گروه معارف اسلامی دانشگاه  صنعتی ارومیه همچنین ایشان را شخصیتی غرور افرینی معرفی کردند و گفت: هر ماموریتی به ایشان محول می شد به بهترین صورت انجام می دادند به طوری که مقام معظم رهبری فرماندهی سپاه قدس را در جنگ با طلبان به حاج قاسم سپرد. حاج قاسم در خط مقدم حزب الله لبنان بود. حاج قاسم کسی بود که گروه های مبارز فلسطین و سوریه را تشکیل داد. حاج قاسم کسی بود که نیروهای حشدالشعبی را تشکیل داد. حاج قاسم کسی بود که تیپ های فاطمیون، حیدریون و زینبیون را تشکیل داد. شهادت حاج قاسم مصیبت بزرگی بود برای کشور. حاج قاسم کسی بود که در جنگ ۳۳ روزه حزب الله، ۲۲ روزه غزه، در جنگ داخلی سوریه و در اغتشاشات داخلی به خصوص در حادثه کوی دانشگاه و اغتشاشات ۸۸ نقش تاثیرگذاری را ایفا نمودند. حاج قاسم تنها فردی بود که توانست بالاترین و عالی ترین نشان نظام جمهوری اسلامی ایران یعنی نشان ذوالفقار را از دستان مبارک مقام معظم رهبری دریافت کنند.

وی گفت: وقتی حاج قاسم حرفی می زد همه می دانستند این سخن، سخن مقام معظم رهبری است چون می دانستند ایشان ارتباط ویژه و تنگاتنگی با مقام معظم رهبری داشتند. دشمنان، بارها به مقام بزرگ حاج قاسم اعتراف کرده بودند. تعبیر هایی که دشمنان در خصوص ایشان بکار می برند عبارتند از: کابوس اسرائیل، قوی ترین مامور مخفی خاورمیانه، خطرناک ترین فرمانده، ژنرال بی همتا، سیاستمدار باهوش.

شکرزاده خاطرنشان کرد: از خصوصیات اخلاقی بارز حاج قاسم سلیمانی می توان به این موارد اشاره کرد: ایشان بسیار مهربان بودند، اهل ریا نبودند. ریاکاری بلای مدیریت است که متاسفانه امروز بسیاری از متولیان دولتی و غیر دولتی و نهادهای کشوری دچار آن شدند. حاج قاسم از شهرت و خودنمایی گریزان بود. خداوند به اینگونه افرادی که از شهرت و خودنمایی گریزان هستند وعده بین المللی شدن داده است. حاج قاسم اهل اخلاص بود، به ولایت اعتقاد داشتند، روحیه لطیفی داشتند. ایشان ولایتمدار بودند. ولایتمداری یعنی اینکه حرف رهبر زمین نماند. حاج قاسم به شدت جنگ گریز بود. برخی از احمق ها فکر می کنند که با حذف حاج قاسم مساله تمام است. آن احمق دیوانه (ترامپ) توییت زده است که ما حاج قاسم را حذف کردیم تا از جنگ جلوگیری کنیم. این درحالی است که حاج قاسم جنگ میکرد تا جنگ نشود. حاج قاسم تا جایی که امکان داشت وارد جنگ نظامی نمی شد.

وی در ادامه در جمع دانشگاهیان دانشگاه صنعتی ارومیه سوالی را مطرح کرده و گفت: چرا حاج قاسم را شهید کردند؟ چرا کشوری مثل آمریکا به دنبال حذف شخصیتی چون حاج قاسم بود؟ این ترامپ کودن بداند که چه رئیس جمهور بماند چه نماند، یا سر از تنش جدا خواهیم کرد یا چشمانش را از حدقه درخواهیم آورد و این وعده الهی است. آمریکایی ها با ترور حاج قاسم از خطوط قرمز ما عبور کردند. این ترور نشان می دهد که دشمنان ملعون ایران مخصوصا آمریکا شکست مفتضحانه ای از ایران خورده اند، چه در جنگ نظامی و چه در جنگ سیاسی. این ملعونین اذعان داشتند که ما نخواهیم گذاشت تا ۲۰ سال در عراق هیچ حکومتی تشکیل بشود و خودمان عراق را اداره خواهیم کرد. ولی با کمک سردار سلیمانی سیلی سختی از ایران خوردند. آمریکا ۳۶ پایگاه نظامی در اطراف ایران دارد و با این ۳۶ پایگاه نظامی هم هیچ غلطی نتوانستند بکنند. برخی از ساده لوحان به این مساله بسیار سطحی نگاه می کنند و می گویند آمریکا هر غلطی که دلش خواسته در منطقه کرده است. این در حالی است که خود آمریکایی ها در زمان انتخابات اعتراف کردند که با تمام هزینه هایی که در عراق افغانستان متحمل شده اند به هیچ کدام از اهداف خود نرسیده اند.

شکرزاده افزود: آمریکا در تمام کشورهای منطقه از جمله افغانستان و عراق و سوریه لبنان و یمن شکسته خورده است و به هیچ کدام یک از اهداف خود نرسیده است. آمریکایی ها از تعبیر قیچی برای ایران استفاده کرده بودند. می گفتند سر ایران را قیچی می کنیم، نظام ایران را از پا در می آوریم، ایران را به چند کشور کوچک تقسیم می کنیم ولی میبینیم که به هیچ کدام از این اهداف دست نیافته‌اند.

در پایان حجت الاسلام رضا شکرزاده به بیان مطالبات مردم ایران در خصوص شهادت سردار سلیمانی پرداخت و گفت: مطالبه ما در خصوص این حادثه تلخ این است که انتقام سختی گرفته شود، ولی مطالبه ما فقط یک انتقام نیست. مطالبه ما انتقام با ضربات متعدد و سهمگین است. مطالبه بعدی ما از دولت و عرف دیپلماتیک کشور است که باید جواب دندان شکنی به دشمن بدهد نه چیزی مثل برجام و یا احضار سفیر سوئیس. دیگر مذاکره نباید راه حل تلقی شود. مطالبه سوم ما این است که جبهه مقاومت باید به شدت حمایت شود تا نفوذ ما در منطقه بیشتر شود. باید توجه داشت که نفوذ با مداخله فرق دارد. اگر ما در عراق و سوریه و لبنان میجنگیم، نفوذ است و نه مداخله. اینکه می آیند در یک کشور مستقل مثل عراق پایگاه نظامی تشکیل می دهند مداخله است. ما با درخواست خود کشورها وارد خاکشان می شویم.

گفتنی است در پایان مراسم عزاداران به نوحه سراحی و سینه زنی پرداخته و سوگواری کردند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو