شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٦٣٣٧١

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ٣٠ دی ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام جلال در مراسم گرامیداشت شهادت سردار سلیمانی و جان‌باختگان سانحه سقوط هواپیما:
شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و سانحه سقوط هواپیما آزمایش بزرگ الهی برای مردم بود
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گلستان گفت: شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و سانحه سقوط هواپیما آزمایش بزرگ الهی برای مردم بود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌‌الاسلام دکتر جلال مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گلستان در مراسم گرامیداشت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همراهانش و همچنین شهادت جمعی از هموطنان در سانحه سقوط هواپیما ضمن عرض تسلیت، گفت: این حوادث آزمایش بزرگ الهی برای مردم است.

وی بیان کرد: یكى از مهمترین حوادث تاریخ اسلام، جنگ احزاب است. جنگى كه نقطه عطفى در تاریخ اسلام می‌باشد و كفه موازنه قوا را در میان اسلام و كفر به نفع مسلمانان تغییر داد و پیروزى در آن كلیدى براى پیروزی‌هاى بزرگ آینده بود و كمر دشمنان اسلام در این جنگ شكست و بعد از آن نتوانستند كار مهمى صورت دهند. جنگ احزاب چنان كه از نامش پیدا است مبارزه همه جانبه‏‌اى از ناحیه عموم دشمنان اسلام و گروه‏هاى مختلفى بود كه با پیشرفت آئین اسلام منافع نامشروعشان به خطر میفتاد.

جلال ادامه داد: در این جنگ لحظات بسیار سخت و خطرناكى بر مسلمانان گذشت، جانها به لب رسیده بود و منافقین در میان لشكر اسلام سخت به تكاپو افتاده بودند ولى خداوند می‌خواست ضربه محکمی بر پیكر كفر فرود آید و همچنین صف منافقین را نیز از صفوف مسلمین مشخص سازد و توطئه‏‌گران را افشا كند و مسلمانان راستین را مورد آزمایش قرار دهد.

وی اظهار کرد: وقتی كوره امتحان و آزمایش جنگ احزاب داغ و همگى در این امتحان بزرگ درگیر شدند، افرادی كه در شرائط عادى ظاهرا در یك صف قرار داشتند به صفوف مختلفى تقسیم شدند. جمعى افراد ضعیف الایمان و منافق و جمعى مؤمنان راستین شدند و اشخاص اسرار باطنى خویش را در این رستاخیز عجیب و یوم البروز آشكار ساختند.

حجت‌الاسلام جلال افزود: افراد ضعیف الایمان و منافق بیان میکردند که سپاه اسلام توان مقابله با لشگر دشمن را ندارد پس باید دست از جنگ بردارند و همچنین به دنبال ایجاد تفرقه بین مسلمانان بودند. پیدا است افرادی كه این چنین ضعیف الایمانند نه آماده پیكار با دشمنند و نه پذیراى شهادت در راه خدا، به سرعت تسلیم می‌شوند و تغییر مسیر می‌‏دهند، ولی مؤمنان راستین دارای روحیات عالى، استقامت و شكیبایى، هوشیارى، توجه به خدا و تسلط او بر حوادث، زانو نزدن در برابر سختیها و مشكلات می‌باشند که هر كدام از این اوصاف می‌تواند الگو و سرمشقى براى همه مسلمانان باشد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو