شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٦٣٣٧٢

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ٣٠ دی ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام همتی در مراسم گرامیداشت یاد شهدای هواپیمای اکراینی:
مطالبات مردمی از اغراض سیاسی تفکیک شود
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی گفت: باید مراقب باشیم مطالبات مردم از اغراض سیاسی تفکیک شود و اگر بنا بر اظهار همدردی و تسلیت است، نباید این بزرگداشت‌ها محملی برای شعارهای رادیکالی و ساختار شکنانه شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام مهدی همتی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی در مراسم گرامیداشت یاد شهدای هواپیمای اکراینی ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت زهرا(س)، شهادت سردار پرافتخار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهادت تعدادی از هموطنان عزیز و مسافران، به‌ویژه دانشجویان و دانش پژوهان، باذکر آیه شریفه «ونبلوکم بالشر والخیر فتنه والیناترجعون» گفت:   اگر با نگاه دینی به تحلیل و بررسی حوادث بپردازیم هر اتفاق و حادثه‌ای یا اقتضای عالم طبیعت یا ابزار آزمایش الهی یا کار و خطای انسانی است.

وی افزود: ما در منطقه خودمان با رژیمی مواجه هستیم که با اینکه خود را در لباس داروغه معرفی کرده، منشأ همه چالشها و تنشهای منطقه است و پدیده مصیبت‌باری به نام داعش، با حمایت رژیم صهیونیست و کشورهای مرتجع به‌‌وجود آورد؛ درصدد دامن زدن به اختلافات  مذهبی، منطقه‌ای و تجزیه کشورها بر اساس گرایش‌های قومی وقبیله‌ای کردی، عربی، بلوچی و آذری و خاورمیانه‌ای جدید بود.

همتی گفت: آمریکا مسلمانان را به جان هم می‌اندازد و از برخی کشورهای منطقه مثل گاو شیرده  بهره برداری می‌کند و مثل آب خوردن دست به ترور و تحریم ونسل کشی می‌زند. از طرفی پاک ترین افراد جامعه که چهل سال جان خودشان را سپر بلا قرار دادند و به دفاع از حریم دین، ناموس و ملت در طول 8 سال جنگ تحمیلی وتنش‌های منطقه‌ایی کرده اند، ترور می‌کند و چون توان رویارویی منطقی باآنان را ندارد، از پشت خنجر میزند.

وی با بیان اینکه آمریکا برخلاف عرف و قواعد بین الملل، با یک جنایت آشکار، طبل رسوایی خود را در منطقه و جهان به صدا درآورد و افکار و احساسات مردم را به شدت متاثر کرده است، اظهار نمود: چه باید کرد؟ باید دست روی دست گذاشت یا با یک سیلی باید او را جای خود نشاند؟ با این وصف کشور در شرایط جنگی و دفاعی قرار میگیرد و دشمن اعلام میکند ۵۲ نقطه حیاتی را نشانه رفته و با ایجاد جنگ روانی موشک‌هایی را به سمت  کشور و مردم عزیزمان نشانه میگیرد. دراین شرایط پرالتهاب، و بالاترین وضعیت آماده باش، با یک اشتباه غیر عمد انسانی، هواپیمای مسافربری اوکراینی مورد اصابت موشک قرار می‌گیرد.

وی افزود: اگر تأخیری در اعلام اصابت موشک به هواپیما پیش آمده، به دلیل بررسی، تحلیل و جمع بندی نهایی این موضوع و مسایل مختلف ملی و بین المللی بوده آن بوده است و یک نکته قابل توجه هم اعتراف، اظهار تاسف و ابراز همدردی عمیق مسئولان سپاه در این رابطه با مردم و شفافیت موضوع است.

همتی گفت: باید مراقب باشیم خواست و مطالبه مردم از اغراض سیاسی تفکیک شود و اگر بنا بر اظهار همدردی، تسلیت، روشن کردن شمع و بزرگداشت یاد عزیزان جانباخته است، نباید این بزرگداشت‌ها محملی برای شعارهای رادیکالی و ساختار شکنانه و بهانه‌ای برای حضور دشمن وفرصت طلبان دولت انگلیس دربین صفوف مردم و ایجاد تنش شود.

وی گفت: آمریکا برخلاف عرف بین الملل عمل کرد و ما را در غم یکی از تاریخ‌ساز ترین سرداران سپاه اسلام داغدار کرد و در پی این جنایت بزرگ آمریکا، همه آزادگان جهان هم با یک خیزش جهانی، از مقام آن مرد بزرگ تجلیل کردند و جنایت آمریکا را محکوم کردند.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه هیمنه آمریکا برای همیشه در منطقه شکسته شد، گفت : آمریکا علاوه بر سیلی محکمی که از مدافعان حریم امنیت دریافت کرد، علی‌رغم رجزخوانی هایش جرأت و جسارت پیدا نکرد به ایران حمله کند.

همتی افزود با غیرقابل قیاس دانستن سقوط هواپیمای اوکراینی با جنایت آمریکا در خلیج فارس وکشته شدن ۲۹۰مسافر بی‌گناه گفت: آنها پس از آن جنایت عمدی و وحشتناک، نه‌تنها عذرخواهی و اظهار تاسف نکردند بلکه با دادن مدال شجاعت به جنایت کار درجه یک این حادثه هولناک، قلب مردم ایران و همه آزادگان جهان را جریحه دار کردند.

وی به نمایندگی از قاطبه دانشگاهیان دانشگاه  آزاد، با اظهار همدری عمیق باخانواده‌های داغدیده جانباختگان سقوط هواپیما گفت: ما خودمان را در غم بازمانگان این سانحه‌ی هوایی شریک می‌دانیم و اعلام می‌نماییم که ما مسبب همه این مصیبتها را رژیم جنایت کار آمریکا می‌دانیم و از این مصیبت‌ها به درگاه الهی شکوه  و برای بازمانگان عزیزان، صبر جمیل واجر جزیل مسئلت می‌کنیم.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو