شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٦٣٣٨٣

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ٦ بهمن ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام سید قریشی طی یاداشتی نوشت:
با فرد سوزاننده کتاب پزشکی برخورد قاطع قضایی شود
حجت‌الاسلام سید قریشی مسئول نهاد دانشگاه علوم پزشکی تهران: ضمن تبری روحانیت و حوزه‌های علمیه از عمل شنیع فردی معلوم‌الحال در به آتش کشیدن کتاب پزشکی، خواهان برخورد قاطع قضایی با فرد مزبور شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌ رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام سید قریشی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره کتاب سوزی توسط تبریزیان در یاداشتی نوشت:

بسم‌الله الرحمن الرحیم
در روز‌های اخیر اقدام فردی معلوم‌الحال در سوزاندن کتاب پزشکی که نشانه‌ای از نادانی، علم ناشناسی و ناآگاهی به معارف دینی و اسلامی فرد مزبور است، موجب تکدر خاطر اساتید، محققان، دانشگاهیان و حوزویان شده است.

روحانیت اصیل خود را پیرو پیامبری می‌داند که در یادگیری علوم و کسب دانش، نه‌تن‌ها به بعد مسافت التزامی ندارد «اطلبواالعلم ولوبالصین» بلکه برای کسب حکمت، حتی مرام و مسلک صاحب عقیده را مانعی برای دریافت حکمت نمی‌داند «خذوا الحکمه ولومن المشرکین» و هموست که برای مداوا از پزشکان یهودی و غیرمسلمان کمک می‌گیرد.

در طول تاریخ، اختلاف آرا در میان دانشمندان و محققان، امری معمول و موجب رشد و ترقی دانش بوده وتضارب آرا به همراه احترام، نشانه فرهیختگی و بلوغ فکری صاحبان اندیشه است؛ اما همگان بر این باوریم که بی‌احترامی و هتاکی، نشانه سفاهت و تزلزل عقلی است و راه اثبات حق، ارائه استدلال عقلی و علمی معتبراست نه معرکه‌گیری در میان عوام و خود را مضحکه عام و خاص کردن.

از مسئولین قضایی کشور انتظار داریم، در عمل به وظایف قانونی خود، رفتار غیرمعمول و شنیع این فرد - که مسبوق به سابقه است و بار‌ها از سوی علما و مسئولین حوزه‌های علمیه مورد توبیخ قرارگرفته است، را مورد پیگرد قرار دهند تا دامان روحانیت اصیل و حوزه‌های علمیه از چنین افراد و رفتار‌هایی منزه بماند.

از خدا جوییم توفیق ادب/ بی‌ادب محروم گشت از لطف رب
بی‌ادب تنها نه خود را داشت بد/ بلکه آتش در همه آفاق زد

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو