شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٦٣٣٨٥

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ٦ بهمن ١٣٩٨
 
حجت الاسلام احمد ترابی در گفتگو با ماواء:
ازدواج بدون آموزش و آگاهی، آفت زا است/ مهمترین رسالت جامعه، آموزش سبک زندگی درست و با برنامه است
رییس شورای استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خراسان رضوی ازدواج‌های دانشجویی را الگوی خوبی از ازدواج آگاهانه دانست و تعمیم آن به سایر اقشار را خواستار شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌ رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام  احمد ترابی، رئیس شورای استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خراسان رضوی در گفتگو با ماواء گفت: برگزاری مراسم ازدواج دانشجویی مایه قوت قلب و جرأت یافتن جوانان برای تشکیل زندگی دانست و با اشاره به نقش پویا و اثربخش آموزش‌ها و آگاه سازی‌های زوجین در این طرح گفت: در قالب این آموزش‌ها شناخت زوجین نسبت به عواطف، نیاز‌ها و خواست یکدیگر افزایش و اختلافاتشان کاهش می‌یابد.

رئیس شورای استانی نهاد رهبری در دانشگاه‌های استان اضافه کرد: بررسی‌های انجام شده و آمار استعلامی از ثبت اسناد و ثبت احوال، نشان می‌دهد که تعداد طلاق و آمار اختلاف همسران در میان زوج‌های دانشجو بسیار کم است.

حجت الاسلام  ترابی با تأکید بر اینکه ازدواج بدون آموزش و آگاهی، آفت زا است، تشریح کرد: مهمترین رسالت جامعه، آموزش سبک زندگی درست و با برنامه و نیز افزایش عمیق شناخت همسران از یکدیگر است که همواره باید مورد توجه باشد.

وی در این در گفتگو یادآور شد: مدیران دستگاه‌های مرتبط نیز با اطلاعی که نسبت به این روش ازدواج و اهمیت ارائه آموزش‌ها به زوجین دارند، باید نسبت به تعمیم دادن این مهم به جوانان سایر اقشار جامعه اهتمام ورزند.

وی با بیان اینکه در مشهد حدود سه سال است که این مهم را دنبال کرده و درصدد همگانی شدن آموزش‌های ازدواج هستیم، افزود: در حال حاضر ارائه این آموزش‌ها رسمی و قانونی شده و حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد اقشار غیر دانشجو را در این آموزش‌ها وارد کرده ایم.

ترابی با اشاره به باب شدن برخی ازدواج‌های غربی، آن‌ها را غذای ناسالم پیش روی جوانان توصیف و با اشاره به آفت‌های بسیار روابط ناسالم خاطرنشان کرد: در روابط موقت، طرفین حاضر به فرزندآوری هم نمی‌شوند؛ آفت‌های اینگونه ارتباطات برای جامعه بسیار است و نشاط اجتماعی جوانان نیز آسیب می‌بیند.

حجت الاسلام ترابی با بیان اینکه بعضی جوانان فکر می‌کنند در ازدواج‌های موقت مسئولیت کمتری دارند، تصریح کرد: اتفاقا مسئولیت این نوع روابط و نداشتن همسر دائم بسیار است و افسردگی‌ها و ناکامی‌های بسیاری به دنبال دارد.

رییس شورای استانی نهاد رهبری در دانشگاه‌های خراسان رضوی با بیان اینکه ازدواج سالم تضمین کننده سلامت روحی جامعه است، افزود: طبیعی است در این زمینه مسئولان نیز باید به فکر جوانان باشند. ما می‌توانیم کاری کنیم که جوانان در دوره تحصیل درآمد داشته باشند و تمرین کارکردن و وارد بازار کار شدن را از سنین محصلی به آنان بدهیم.

وی در پایان خطاب به مسئولان خواستار توجه ویژه به امر ازدواج جوانان شد و از قشر برخوردار جامعه خواست به جای انباشت سرمایه‌های خود، آن‌ها را برای خدمات اجتماعی و اشتغالزایی جوانان سرمایه گذاری کنند.

بر پایه این گزارش، زوج‌های دانشجوی واجد شرایط می‌توانند تا ۱۵ بهمن ماه از طریق سایت اینترنتی ezdevaj.nahad.ir یا مراجعه حضوری به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها یا امور فرهنگی دانشگاه‌ها برای شرکت در این مراسم ثبت نام کنند.

کاربر مهمان
1398/11/10 18:26
0
0
سلام این مصاحبه بوده نه در جمع....
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو