شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٦٣٣٨٧

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ٧ بهمن ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام حسن صادقی‌نسب طی یاداشتی نوشت:
آتش سوزی کتاب تبریزیان ربطی به اسلام وحوزه های علمیه ندارد
اقدام موهن یک روحانی مدعی طب سنتی نسبت به آتش زدن مرجع طب جدید که موجب زیر سوال بردن اسلام و حوزه علمیه از سوی رسانه‌های بیگانه گشت باید توجه داشت اینگونه اظهار نظر‌های غیر کارشناسانه ربطی به اسلام و به حوزه های علمیه ندارد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌ رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام حسن صادقی‌نسب مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گناباد  درباره کتاب سوزی توسط تبریزیان طی یاداشتی نوشت:

بسم‌الله الرحمن الرحیم
در رابطه با آتش زدن کتاب طب داخلی آریسون بهترین راه برای رسیدن به حقیقت برگزاری مناظره علمی و کرسی‌های نظریه پردازی در حضور داوران و دانشمندان و کارشناسان در رشته‌های گوناگون و قضاوت منصفانه می باشد که قرآن کریم می‌فرمائید فبشر عباد الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه :بندگان مرا بشارت ده آنها به نظریات گوناگون گوش فرا داده و از بهترین آنها پیروی کنند.

در رابطه با اقدام موهن یک روحانی مدعی طب سنتی نسبت به آتش زدن مرجع طب جدید که موجب زیر سوال بردن اسلام و حوزه علمیه از سوی رسانه‌های بیگانه گشت باید توجه داشت اینگونه اظهار نظر‌های غیر کارشناسانه ربطی به اسلام و به حوزه های علمیه ندارد.

حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی چند سال قبل اعلام کردند ماطب اسلامی نداریم و آنچه امروزه به عنوان طب اسلامی نامیده می‌شود طب سنتی است.

همانطوریکه در طب سنتی یافته‌های علمی و مفید وجود دارد که حتی مورد گواهی دانشمندان است مطالب ضعیف نیز موجود است که نیاز به بررسی و اصلاح دارد بنابراین مغرور شدن به بعضی یافته ها نباید مایه نادیده گرفتن و یا بی احترامی نسبت به تلاش‌های علمی دانشمندان گردد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو