شماره خبر :٥٢٢٥٤٩

ارسال به دوست نسخه چاپي

تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ٢٧ ارديبهشت ١٣٩٦
حجت الاسلام حسنی در جمع دانشجویان دانشگاه پیام نور مرکز گرمی مطرح کرد:
« شاخص های معیارهای انتخاب اصلح از دیدگاه امام (ره) و رهبری »
مأوا: در آستانه ی دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه های پیام نور و فرهنگیان استان اردبیل در جمع دانشجویان دانشگاه پیام نور مرکز گرمی ، به تشریح دیدگاه های خود در خصوص اهمیت انتخابات، « شاخص های معیارهای انتخاب اصلح از دیدگاه امام (ره) و رهبری » و رسالت های قشر دانشگاهی در رابطه با انتخابات پرداخت.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (مأوا)، حجت الاسلام حسنی اظهار داشت: برای انتخاب اصلح گزینه ها و معیارهای بسیاری وجود دارد که باید به آنها توجه شود.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور و فرهنگیان استان اردبیل: امام راحل (ره) معیارهای بسیاری برای یک انتخاب اصلح مطرح کرده اند که جای دارد درباره این معیارها بیشتر گفته شود.

وی با اشاره به اینکه اولین معیار از دید امام خمینی (ره)؛ داشتن تدین و تعبد است، بیان داشت:  امام(ره) می فرمایند که: «مردم شجاع ایران با دقت تمام، به نمایندگانی رأی دهند که متعبد به اسلام و وفادار به مردم باشند و در خدمت به آنان احساس مسئولیت کنند.» «در قول و عمل مدافع اسلام پا برهنگان زمین، اسلام مستضعفین، اسلام رنجدیدگان تاریخ، اسلام عارفان مبارزه جو، اسلام پاک طینتان عارف و در یک کلمه، مدافع اسلام ناب محمدی (ص) باشند و افرادی را که طرفدار اسلام سرمایه داری اسلام مستکبرین، اسلام مرفهین بی درد، اسلام منافقین، اسلام راحت طلبان، اسلام فرصت طلبان و در یک کلمه، اسلام آمریکایی هستند، طرد نموده و به مردم معرفی نمانید. داشتن علم و تخصص؛ یکی دیگر از معیارهای امام راحل برای یک نامزد و کاندیدای اصلح و انقلابی است.»

حجت الاسلام حسنی در ادامه افزود: مقام معظم رهبری نیز برای یک انتخاب اصلح معیارهایی در نظر دارند، معظم له در این باره می فرمایند: «بهترین از لحاظ ایمان، بهترین از لحاظ اخلاص و امانت، بهترین از لحاظ دینداری و آمادگی برای حضور در میدان های انقلاب؛ دردشناس ترین و دردمندترین نسبت به نیازهای مردم را انتخاب کنند.» « ملت هوشیار ایران باید دقت کند که در میان همین متخصصان، متدین ها را انتخاب کند؛ زیرا دین و تدین مانع وابستگی  می شود و اگر دینداری نباشد وابستگی آسان می شود.»

حجت الاسلام حسنی به دیگر معیارهای یک نامزد اصلح از دیدگاه امام راحل و مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: آشنایی با طعم فقر و برخورداری از روحیه کوخ نشینی، عدم همنشینی با ثروتمندان و قدرتمندان، برخورداری از اخلاق اسلامی و راستگویی از دیگر معیارهای یک نامزد و کاندیدای اصلح از نظر امام راحل و مقام معظم رهبری است.

حجت الاسلام حسنی در ادامه به بیان ویژگی‌های انقلابی‌گری و انقلابی بودن از دیدگاه امام(ره) و رهبری اشاره نمودند. وبه پنج شاخص گفتمان انقلاب گری که از ابتدای پیروزی انقلاب مورد توجه بنیان گزار جمهوری اسلامی نیز قرار داشت اشاره کردند. سپس به شاخص های انقلابی بودن از دیدگاه رهبر معظم انقلاب اشاره نمودند. و اظهار داشت که رهبر معظم انقلاب برای انقلابی بودن پنج شاخص برمی شمارند :1-پایبندی به مبانی و ارزش های اساسی انقلاب، 2-هدف‌گیری آرمان های انقلاب و همّت بلندبرای رسیدن به آنها،3-پرهیز از تنبلی و محافظه‌کاری و ناامیدی، 4-تسلیم نشدن در برابر فشارها 5-حرکت به سمت پیشرفت ورضایت ندادن به وضع موجود.

حجت الاسلام حسنی در بخش دیگری از سخنان خود به نقش و رسالت اصلی قشر دانشگاهی در تبیین اهمییت مسأله ی انتخابات و فراهم آوردن زمینه ی حضور حداکثری مردم در آن پرداخت.     

حجت الاسلام حسنی نقش دانشجویان و دانشگاهیان در مشارکت حداکثری را مهم خواند و افزود: دانشجویان با دیدگاه عقلانی و علمی خود حضور آگاهانه در انتخابات را رقم می زنند.

حجت الاسلام حسنی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور و فرهنگیان در خاتمه ابراز امیدواری کرد که مردم انقلابی ایران در روز 29 اردیبهشت با حضور گسترده در پای صندوق های آرا، ضمن بیعت دوباره با اهداف عالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و عمل به وظیفه ی دینی و انقلابی خود و در راستای لبیک بر منویات مقام معظم رهبری، پاسخ یاوه گویی ها و جوسازی های معاندان و بدخواهان نظام اسلامی را بدهند و با انتخاب نامزد اصلح، مایه ی استقلال و هویت اسلامی و اعتبار و آبرو برای جمهوری اسلامی ایران در اقصی نقاط جهان شوند و نامزد های محترم نیز ضمن پذیرش نتیجه ی انتخابات و احترام به آرای ملت، با عمل به مر قانون، در جهت حفظ عزت و اقتدار نظام اسلامی تلاش نمایند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو