شماره خبر :٥٢٥٩٧٦

ارسال به دوست نسخه چاپي

تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ١٦ مرداد ١٣٩٦
مراسم افتتاحیه طرح ضیافت اندیشه دانشجویی در دانشگاه پیام نور اردبیل برگزار شد
مأوا: مراسم افتتاحیه طرح ضیافت اندیشه دانشجویی با مشارکت 130 نفر از دانشجویان در دانشگاه پیام نور استان اردبیل با حضور مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه پیام نور استان اردبیل،ریاست محترم دانشگاه پیام نور استان اردبیل،اعضای هیئت علمی، اساتید و دانشجویان برگزار شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (مأوا)، در این مراسم حجت الاسلام حسنی مسئول دفتر نهاد پیام نور استان اردبیل ضمن خیر مقدم به اساتید و دانشجویان شرکت کننده ، این طرح را که برای اولین بار در سطح مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور استان اردبیل برگزار می شود فرصتی ارزشمند برای رشد و تعالی معارف دینی و ارتقای فرهنگ و فضای معنوی در دانشگاه دانست.

وی افزود: هدف از برگزاری این دوره گذراندن چند واحد درسی نیست بلکه هدف اصلی آن معرفت افزایی و ارتقاء سطح معرفتی دانشجویان حدالمقدور حل مشکلات معرفتی و اعتقادی دانشجویان و حل شبهات مذهبی آنها است. هر چقدر سطح آگاهی و معرفتی انسان زیادتر شود عقل انسان رشد پیدا کرده و کامل تر می شود و هر چه قدر عقل انسان رشد پیدا کند تاثیر به سزایی در زندگی فردی و اجتماعی انسان خواهد داشت.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان اردبیل در ادامه با اشاره به بخش فوق برنامه طرح ضیافت اندیشه گفت: در بخش فوق برنامه مباحثی مختلفی مانند، معادشناسی ، ولایت فقیه و حکومت اسلامی، جنگ نرم، مولفه های تربیتی خانواده موفق مورد بحث قرار خواهد گرفت. علاوه براین برنامه های جانبی گوناگون از جمله دیدار با نماینده ولی فقیه در استان  و امام جمعه اردبیل حضرت ایت الله دکتر سید حسن عاملی ،برگزاری اردوی یک روزه  زیارتی (سید صدرالدین) و کلاس مشاوره و پاسخ به پرسش های اعتقادی انجام خواهد شد.

در ادامه این مراسم ریاست دانشگاه پیام نور استان اردبیل دکتر روحی ضمن خیر مقدم گویی به دانشجویان اظهار داشت:خوشبختانه حدود دو سال است که دفتر نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور استان اردبیل دایر شده است که باعث ارتقاء سطح فرهنگی در دانشگاه گردیده است.

وی با اشاره به این مطلب که طرح ضیافت اندیشه فرصت بسیار خوبی برای اساتید و دانشجویان است،افزود: فرصت خوب و متمایز معنوی برای دانشجویان فراهم شده است توقعی که  از شما دانشجویان دارم به نحو احسن از این دوره استفاده شود.

انتهاي پيام/

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو