شماره خبر :٥٢٧٤٠٦

ارسال به دوست نسخه چاپي

تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٦
با حضور رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها؛
گردهمایی مدیران و اساتید گروه معارف دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد
مأوا: گردهمایی علمی اساتید و مدیران گروه‌های معارف اسلامی دانشگاه آزاد با حضور رئیس و معاون پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در واحد علوم و تحقیقات این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (مأوا)، گردهمایی علمی اساتید و مدیران گروه‌های معارف اسلامی دانشگاه آزاد با حضور حجت الاسلام محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام رنجبران معاون آموزشی پژوهشی نهاد رهبری در دانشگاه ها، فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد، حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

حجت الاسلام محمدیان در این گردهمایی با اشاره به دروس معارف و حساسیت های آن در دانشگاه افزود: آنهایی که با حساسیت‌های دروس دانشگاهی آشنا هستند، می‌دانند که درس معارف سخت‌ترین درس در دانشگاه است و استاد معارف نباید فقط سلسله گزاره‌هایی را در کلاس مطرح کرده تا سعی کند ذهن دانشجو وادار به پذیرش آن شود بلکه اگر خبری در جامعه مطرح باشد استاد معارف باید آن را هم پاسخ دهد.

وی گفت: قلب‌های بیشتر دانشجویان از ما نورانی‌تر است و آنها پاک‌تر و متدین‌تر از ما هستند، به ظاهر این جوانان نگاه نکنید که با مد جدید هستند، آنها دلهایشان مالامال از ایمان است.

محمدیان گفت: امیدوارم بتوانیم حقیقت دین را به دانشجویان معرفی کنیم. دین باید به معنی حفظ بیت‌المال و مبارزه با ظلم و حرام خواری به دانشجویان معرفی شود و استاد معارف باید آنچه می‌داند به دانشجویان بگوید و آنچه نمی‌داند را تحقیق کند و سپس پاسخ دانشجویان را بدهد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اظهارداشت: اگر استادی به نظام و انقلاب متعهد نباشد قطعاً جایش در دانشگاه نیست و باید با او برخورد شود، عنوان درس معارف از طرف نظام جمهوری اسلامی است و باید از نظام به صورت حکیمانه دفاع کنیم، گزارشات کمی داریم که بخواهند ریشه انقلاب را بزنند که باید قاطعانه  برخورد کنیم.

 

 

همچنین در این مراسم حسن رحیم پورازغدی و دکتر فرهاد رهبر به سخنرانی پرداختند.

مشروح سخنان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها متعاقبا منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/

 

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو