شماره خبر :٥٢٧٤١٦

ارسال به دوست نسخه چاپي

تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٦
حجت الاسلام انصاریان :
فجایع میانمار نشان از خوی استبدادی نظام سلطه است/لزوم ورود مجامع بین المللی
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه ْآزاد کرمان با اشاره به اتفاق رخ داده در میانمار آن را یک جنایت بزرگ دانست و تصریح کرد: اصل این موضوع یک اتفاق ضد بشری است، آنان حداقل حقوق های یک انسان را زیرپا لگد مال کردند و این مربوط به خوی استبدادی نظام سلطه است.

حجت الاسلام حمید انصاریان مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی استان کرمان در جمع اساتید ،دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی کرمان، در پی محکوم کردن جنایات میانمار گفت: حادثه ای که از سوی ارتش و دولت میانمار رخ داده است باعث شد تا قلب همه مسلمانان به درد آید.

وی اتفاق رخ داده در میانمار را یک جنایت بزرگ دانست و تصریح کرد: اصل این موضوع یک اتفاق ضد بشری است، آنان حداقل حقوق های یک انسان را زیرپا لگد مال کردند و این مربوط به خوی استبدادی نظام سلطه است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه نظام سلطه برای رسیدن به هدف و حفظ منافع این اجازه را به خود می دهد تا از هر وسیله ای استفاده کند، گفت: این کار جزو مواردی است که به عنوان ننگ تاریخ بشریت مطرح می شود و دولت مردان میانمار رسمیت و مشروعیت خود را منوت بر تائید آمریکایی ها می دانند.

در ادامه حجت الاسلام انصاریان ضمن اشاره به اینکه اتفاقی که در میانمار رخ داده است باعث شد تا مردم این سرزمین کوچ اجباری داشته باشند افزود:
ذخایر بسیار بزرگی همچون نفت و گاز در میانمار باعث شده تا مورد توجه کشورهای چین و آمریکا قرار گیرد، و حضور این کشور ها و چشم طمع داشتن به ذخایر منابع زیر زمینی باعث شده تا بحران بزرگی در این منطقه ایجاد شود.

وی تصریح کرد: در این منطقه بیش از دو میلیون نفر مسلمان زندگی می کند اما آنان ادعا می کنند این افراد میانماری نیستند و اهل بنگلادش هستند و با تحریک کردن بوداییان باعث کوچ اجباری مسلمانان شدند و آنان را زنده، در آتش سوزاندند.

انصاریان ضمن اشاره به عکسهای منتشر شده در سایتها مبنی بر جنایات صورت گرفته توسط ارتش و دولت میانمار عنوان کرد :بی‌صفتانی که لکه ننگ انسانیتند و در تلاشند تا با سوزاندن اجساد این مردم بی‌دفاع آثار جنایت‌های خود را از چهره جهان پاک کنند.

وی با بیان اینکه آنان برای رسیدن به اهداف خود از اختلافات قومی، قبیله ای و مذهبی استفاده می کنند، گفت: صهیونیستها با تحریک کردن افراطی های بودا به دنبال این هستند تا جنگ را در اقصی نقاط خاورمیانه و آسیا توسعه و ترویج دهند که در همین راستا می طلبد مجامع بین المللی نقش خود را ایفا کند و حداقل وظیفه ما دانشگاهیان نیز موضع گیری صریح و شفاف در مقابل آنهاست.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو