شماره خبر :٥٣٠٤٢٧

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ٢١ آبان ١٣٩٦
 
به مناسبت هفته قرآن دانشگاه ها در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزارشد:
محفل انس با قرآن با حضور قاریان بین المللی و استانی
محفل انس با قرآن به مناسبت هفته قرآن دانشگاهها با حضور قاریان بین المللی و استانی در سالن شهیدان نوعی اقدم دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزار گردید.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها،به همت کانون قرآن و نهج البلاغه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و همکاری معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل محفل انس با قرآن به مناسبت هفته قرآن دانشگاهها با حضور قاریان بین المللی و استانی روز شنبه بیستم آبان ماه از ساعت 20:30 لغایت 23 در سالن شهیدان نوعی اقدم برگزار گردید.

درابتدای این مراسم حجت الاسلام واحدی زاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری طی سخنانی از نعمت های الهی یاد کرده و بر اساس قرآن کریم بزرگترین نعمت الهی را نبوت، امامت و قرآن کریم بیان کردند.

ایشان افزودند: قرآن انسان را مورد هدایت و بهره مندی از انوار خود قرار خواهد داد تا خدا محور باشد و در تمام امور تلاش مجاهدانه در کسب قدرت داشته باشد.

حجت الاسلام واحدی زاده به بیان رابطه آیات پرداخته و افزودند: قرآن کریم در اوایل سوره بقره هدف این کتاب آسمانی را هدایت باتقوایان دانسته و در سوره اسراء آیه 9 به اینکه قرآن کریم انسان هارا هدایت خواهد فرمود اشاره کرده است؛ بنابراین می توان گفت که از نظر قرآن کریم افراد باتقوا باید خودشان را از لحاظ علمی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و دیگر لوازمات زندگی اجتماعی قوی نمایند تا بتوانند از هدایت قرآن کریم بهره مند شوند.

مسئول نهاد همچنین به همراهی ایمان و عمل صالح در قرآن کریم اشاره کرده و افزودند: قرآن به ایمانی ارزش می دهد که متعهد آور بوده و عمل به دنبال داشته باشد. ایمان حقیقی هم همین بیان شده و خداوند به چنین مومنانی وعده خلافت و حاکمیت زمین و فراگیری دین اسلام و دستیابی به امنیت را داده که این موضوع نیز بر اساس قرآن کریم زمینه سازی عبادت و اصلاح رابطه بنده با خدا را به دنبال خواهدداشت.

در ادامه مراسم و بعد از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط استاد صادق زاده، گروه تواشیح مرصاد برنامه خود را اجرا کرده و سپس استاد محمدپور از قاریان بین المللی و کشوری آیاتی از سوره نوح را قرائت نمود که با استقبال پرشور حضار مواجه شد.

 
در پایان مراسم از برگزیدگان جشنواره قرآنی دانشگاههای علوم پزشکی کشورو همچنین چهره های قرآنی نظام سلامت با تقدیم لوح سپاس و هدیه تقدیر به عمل آمد و نیز از بین حضار 10 نفر به قید قرعه جهت اعزام به سفر مشهد مقدس انتخاب شدند.

 

 

انتهای پیام/

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو