شماره خبر :٥٣١٧٩٩

ارسال به دوست نسخه چاپي

تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١٢ آذر ١٣٩٦
کارشناس حوزه خانواده تاکید کرد؛
پرهیز از تنوع طلبی و اهتمام به خود کنترلی؛ دو اصل مهمِ دوران تجرد
دکتر حبشی در جمع دانشجویان مجرد، پرهیز از تنوع طلبی و اهتمام به خودکنترلی را به عنوان اهرم های کمک کننده در پیشگیری از شکل گیری ارتباطات نا ایمن برشمرد و مبارزه با نفس و حفظ نگاه را مصادیقی از موضوع خود کنترلی دانست.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، نخستین همایش از سلسله همایش های ششمین جشنواره مسیر خوشبختی، 9آذرماه در تالار دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزارشد.

میزان درک وتوانمندی‌های شخصی؛ تعیین‌کننده زمان ازدواج

در این همایش دکتر حبشی ضمن اشاره به انتظارات افراد از ازدواج در شرایط سنی مختلف، انتخاب همسر در دوران نوجوانی را به دلیل وجود احساسات و نگرش‌های متغّیر همراه با مشکلاتی دانست و افزود: دوران جوانی بهترین فرصت برای تشکیل زندگی است، چرا که هدف و شخصیّت فرد تا حّد زیادی شکل گرفته و تثبیت شده است.

وی تأکید کرد: تأخیر و ایجاد وقفه در ازدواج، فرد را دچار نوعی وسواس در انتخاب کرده و زمینه‌های انتخاب را محدود می‌سازد.

این کارشناس حوزه خانواده همچنین، با اشاره به افزایش آسیب های احتمالی در فرایند روابط دوستانه پیش از ازدواج، پرهیز از تنوع طلبی و اهتمام به خودکنترلی را به عنوان اهرم های کمک کننده در پیشگیری از شکل گیری ارتباطات نا ایمن برشمرد و مبارزه با نفس و حفظ نگاه را مصادیقی از موضوع خود کنترلی دانست.

وی در خصوص مطلق گرایی برخی افراد نسبت به معیارهای ازدواج نیز هشدار داد و گفت:  توجه به خصوصیاتی همچون زیبایی به عنوان معیار اصلی،  فرد را دچار نوعی تنوع طلبی، دیگر خواهی و تردید نسبت به انتخابش می کند.

دکتر حبشی همچنین خطاب به دانشجویان گفت: دریافت و احساس اولیه‌ی شما پس از ازدواج تشدید می‌شود، به این معنا که اگر دریافت شما به فرد، تمایل باشد علاقه ایجاد می‌شود و در صورت اِکراه داشتن، تنفر بوجود می‌آید، پس لازم است نسبت به این احساس توجه و دقت بیشتری داشته باشید.

 

 

گفتنی است؛ در ابتدای این همایش حجت الاسلام مجیدی مدیرستاد ازدواج دانشجویی استان خراسان رضوی به ارایه توضیحاتی در خصوص نحوه برگزاری ششمین جشنواره مسیر خوشبختی پرداخت و گفت: در جشنواره امسال که با شعار« ازدواج آگاهانه، بهنگام و آسان» برگزار خواهدشد علاوه بر اجرای برنامه های آموزشی در بخش های مجردین و زوجین، تسهیلاتی نیز برای دانشجویان در نظر گرفته شده که از جمله آن وام خرید جهیزیه به مبلغ 100 میلیون ریال خواهد بود.

وی از راه اندازی مرکز همسان گزینی خشت اول؛ تحت نظارت ستاد ازدواج دانشجویی استان خراسان رضوی هم خبر داد و گفت: در این مرکز علاوه بر ارایه مشاوره در حوزه های مختلف روانشناسی، از دانشجویان جهت طی کردن فرایند همسان گزینی نیز ثبت نام به عمل خواهد آمد.

 

انتهای پیام/

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو