شماره خبر :٥٣١٩٣٧

ارسال به دوست نسخه چاپي

تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ١٤ آذر ١٣٩٦
حجت‌الاسلام سید محمود نبوی:
رفع فتنه داعش جز با همگرایی و وحدت مسلمانان ممکن نبود
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان تهران گفت: اگر به فرموده رهبر انقلاب حرکت فرهنگی در راستای افزایش بصیرت، معرفت و همگرایی امت اسلامی بیانجامد، می‌توان به طور مثال شاهد پیروزیهایی در دفع داعش بود که جز با همگرایی مسلمانان ممکن نبود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام والمسلمین نبوی در برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" رادیو گفتو گو با موضوع "مهم‌ترین مولفه‌های گفتمان امام خمینی(ره) در حوزه وحدت اسلامی" گفت: استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا از دو طریق درصدد است که این اتحاد را در جهان اسلام به هم بزند، نخست تقویت تعصب نژادی، قومی و طایفه‌ای یا ملی‌گرایی و دیگری با تحریک تعصبات فرقه‌ای میان شیعه و سنی. در این میان ، امام خمینی(ره) به این سیاست خصمانه دشمن و اغراض پلیدشان عکس‌العمل بسیار زیبایی نشان دادند و فرمودند: «از ملی‌گرایی خطرناک‌تر و غم‌انگیزتر ایجاد اختلاف بین اهل‌سنت و شیعیان است و القای تبلیغات فتنه‌انگیز و دشمن‌ساز میان براداران اسلامی است.» این گفته نشان می‌دهد که امام بیدار و هوشیار بود و آنقدر بصیرت داشت که از همان آغاز انقلاب دشمن را می‌شناسد.

وی افزود: اگرچه باید گفت که دشمن تا حدی در ایجاد تفرقه و فرقه‌گرایی در جهان اسلام موفق بوده است. ضمن اینکه امام بارها فرمود اگر تمام ملت‌های مسلمان متحد شوند و یک سطل آب بر اسرائیل بریزند، اسرائیل غرق می‌شود. نکته اینجاست که اتحاد مسلمانان می‌توانست دشمن را نابود کند. اینکه امروز دشمن سرپاست و گاهی قدعلم می‌کند و در جهان اسلام نفوذ کرده است، ناشی از عدم وحدتی که میان مسلمان است. اگرچه در این میان مردم بلاد اسلامی مقصر نیستند، بلکه سران کشورهای اسلامی هستند که بازیچه دست دشمن شدند و به مشکلات جهان اسلام دامن می‌زنند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان تهران ادامه داد: اگر به فرموده رهبر انقلاب حرکت فرهنگی در راستای افزایش بصیرت، معرفت و همگرایی امت اسلامی بیانجامد، می‌توان به طور مثال شاهد پیروزیهایی در دفع داعش بود که جز با همگرایی مسلمانان ممکن نبود. حرکت سیاسی فرهنگی که مردم کشورهای عراق، سوریه و ایران را کنار هم قرار داد تا بتوانند از شر فتنه دشمن رها شوند. با این اتحاد دشمن دیگر نمی‌تواند به راحتی در منطقه به آشوب و فرقه‌گرایی دامن بزند.

حجت‌الاسلام محمود نبوی گفت: دشمن نمی‌تواند دیگر به عراق به عنوان کشور آشوبزده نگاه کند، زیرا در کنار ارتش این کشور، نیروهای مردمی مانند حشدالشعبی قرار گرفتند که توانستند دفع شر کنند و یک انسجام مردمی عراق را از دام داعش نجات داد. این همگرایی و انسجام در عراق و سوریه با الگوپذیری از انقلاب اسلامی و رهبر معظم صورت گرفت و امیدواریم همین حرکت سیاسی و فرهنگی در جهان اسلام تداوم پیدا کند و شاهد پیروزیهای بیشتر و ناامیدی دشمن در منطقه باشیم.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو