شماره خبر :٥٣٥٤٢٢

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ١٩ بهمن ١٣٩٦
 
توصیه های خواندنی حجت الاسلام والمسلمین قرائتی به زائرین عتبات دانشگاهیان؛
اولین دعایتان در کربلا؛مسئله ازدواج و نماز باشد
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی در جمع زائرین عتبات دانشگاهیان استان تهران گفت:اولین دعایتان در کربلا، مسئله ازدواج و نماز باشد،چون راه شکست جوانان دو چیز است، شهوت و غفلت.داروی شهوت،همسر است و دوای غفلت؛نماز است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی لبیک، حجت الاسلام والمسلمین قرائتی؛رئیس ستاد اقامه نماز کشور در همایش قبل از سفر عتبات دانشگاهیان استان تهران گفت:زیارت کردن مانند ایستادن در برابر آینه است،کسی که مقابل آینه می ایستد،عیب های خودش را می بیند،بنابراین در زیارت هم عیوب خود را ببینید و دنبال اصلاح آن باشید.

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی گفت:در نماز ظهر روز عاشورا، برای دو رکعت نماز 30 تیر به حضرت زدند. نماز دو رکعتی بین 30 تا 40 کلمه دارد و حضرت برای این کلمات 30 تیر خورد که این نشان از اهمیت نماز دارد .

وی در ادامه به شبهاتی که وهابیت در خصوص زیارت و توسل وارد می کنند اشاره کرده و گفت:وهابیت، زیارت را شرک می دانند جواب ما از قرآن است:« سلام علی نوح فی العالمین»،«سلام علی موسی و هارون»،«سلام علی ابراهیم»،« سلام علی المرسلین»خداوند در آیات متعددی به پیغمبران سلام داده است .توسل را نیز شرک می دانند،در سوره انعام آیه 54، خداوند خطاب به پیامبر(ص) می فرمایند:«مومنین وقتی نزد تو آمدند، پیغمبر تو به آنها سلام کن و خدا بر خودش ثبت کرده که بر این زوار رحمت بفرستد.» شما وقتی وارد حرم امام حسین (ع) شوید قبل از اینکه شما بگوئید:« السلام علیک یا اباعبدا...» امام حسین(ع)به شما سلام می کند، یعنی امام حسین هم زائر شماست.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور افزود:خداوند در قرآن کریم می فرماید کسی که از روی شهوت یا نفس گناه کند، اگر توبه کند من او را می بخشم. پس در این سفر از خداوند طلب بخشش کنید و در مسیر زیارت مراقب باشید که گناه نکنید.

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی گفت:شما جوان هستید و با اهل بیت(ع) کار دارید،همه کار دارند اما شما بیشتر.اولین دعایتان در کربلا، مسئله ازدواج و نماز باشد چون راه شکست جوانان دو چیز است، شهوت و غفلت.داروی شهوت،همسر است و دوای غفلت؛نماز است «اقم الصلوه لذکری».اگر جوانی همسر داشته باشد و نمازش هم درست باشد، نود درصد بیمه شده است چون گناهان ریشه اش در شهوت و یا در غفلت است.

وی ادامه داد: در حرم از هم جدا شوید، در گوشه ای از حرم جایی که کسی هم شما را نمی شناسد، تنها بنشینید و حرف هایتان را با امام بزنید. برای اینکه دعا مستجاب شود اصولی دارد. قرآن آیه ای دارد که می فرماید:«عسی ان تکرهوا شیئا و هو خیر لکم و عسی ان تحبو شیئا و هو شر لکم، شاید چیزی را دوست داشته باشید و شر شما در آن باشد و چیزی را دوست نداشته باشید و خیر شما در آن باشد.»ازخداوند خیر بخواهید و برای خدا تعیین تکلیف نکنید.

قرائتی گفت:اگر می خواهید خدا به شما نظر کند در دلتان کینه کسی نباشد.بدخواه کسی نباشید، اگر کسی به شما بدی کرده، حلالش کنید، قلبتان را پاک و نیت تان را خالص کنید .نعمت هایتان را بشمارید چه طور شد در بین دانشجویان شما موفق شدید به زیارت کربلا دعوت شده و با امام حسین(ع) گفتگو کنید،آیا این نعمت نیست که شما در این سفر با چند امام صحبت می کنید؟

وی افزود:زیارت شما مانند یک جرقه است و هنر شما در این است که جرقه را تبدیل به یک جریان کنید.یعنی تصمیم بگیرید از کربلا که برگشتید حجابتان خوب شود،غیبت نشنوید ،غیبت نکنید،سعی کنید دعاهایتان را میلیاردی کنید چون در نیت محدودیت نداریم. یک زیارت برای محرومین و فراموش شدگان تاریخ انجام دهید و تصمیم بگیرید بعد از نمازهایتان یک سلام به امام حسین(ع)بدهید.

قرائتی گفت:تلفظ کلمات در نمازتان را درست کنید، چون ادا کردن کلمات با تلفظ های مختلف در زبان عربی،معانی مختلفی دارد. یک سلام، یک زیارت است، برای هر کسی یک سلام بدهید و بدانید دعا تحت قبه امام حسین(ع) مستجاب است .از خداوند خیر بخواهید و آگاه باشید که قدم هایی که بر می دارید مقدس است، چون زائر هستید.

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو