شماره خبر :٥٣٥٥٣٠

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ١٧ بهمن ١٣٩٦
 
در مسجد دانشگاه تربیت‌مدرس برگزار شد
سخنرانی حجت الاسلام و المسلمين حمید روحانی محقق و مورخ انقلاب
به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مراسم سخنرانی حجت الاسلام و المسلمين دكتر سيد حميد روحاني، محقق و مورخ انقلاب، پس از نماز ظهر و عصر در مسجد قدس دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.

حجت الاسلام روحاني در ابتدای سخنان خود ضمن ارائه تحليلي تاريخي از وقايع انقلاب اسلامي با بيان اينكه "اسلام از روزي كه طلوع كرد گرفتار نااهلان است" اظهار داشت: اگر اسلام به درستي اجرا شود، نظام امپرياليستي نابود خواهد شد. آمريكا اگر روزي با جمهوري اسلامي سازش كند انتحار كرده چرا كه اسلام و اجراي آن براي استكبار جهاني بسيار مهلك است.

دکتر حمید روحانی با اشاره به اينكه انقلاب هم از زمان پيروزي گرفتار نااهلان شده و دشمنان داخلي و بيروني مانع اجراي كامل آرمان هاي اسلام و امام(ره) شدند، نااهلان را به چند دسته تقسيم كرد: گروه اول غربگرايان‌اند كه اعتقاد دارند بدون وابستگي به غرب نمي توانيم به جايي برسيم. اينان اهل مطرح كردن شعارهاي غرب پسند بودند حتي در مبارزاتشان! بر خلاف اينها امام خميني(ره) اتكايش نه به اين قدرت هاي ظاهري و پوشالي بلكه پس از خداي متعال متكي به امت بودند.

پژوهشگر نام آشنای تاریخ انقلاب از منافقان به عنوان گروه دوم نام برد كه در حرف پيرو ولايت فقيه اند اما در عمل طرفدار غرب و تفكر غربي. و قطب زاده و بني صدر را نمونه هايي از اين گروه دانست.

وی افزود: گروه سوم سازش كاران هستند كه به خاطر رفاه طلبي خود سعي در دور زدن امام(ره) داشتند. آنها حتي پيشنهاد حذف شعار "مرگ بر آمريكا" را مطرح كردند. گروه چهارم هم نفوذي‌ها هستند كه تاريخ پرده از چهره شان برخواهد داشت. برخي از افرادي كه امروز در كشور مسئوليت دارند و دم از امام و رهبري مي زنند، خود بزرگترين ضربه زننده به كشور و انقلاب اسلامي هستند.

حجت الاسلام روحاني در پایان خاطرنشان ساخت: رشد و تعالي كشور فقط در گرو تفكر انقلابي است و منشأ خدمات به مردم، حزب اللهي ها بوده اند و روحيه اشرافي گري و سازش كاري مانع پیشرفت کشور است.


انتهای پیام/

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو