شماره خبر :٥٣٥٥٣١

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ١٨ بهمن ١٣٩٦
 
در مسجد دانشگاه تربیت‌مدرس برگزار شد
سخنرانی سلیمی‌نمین پژوهشگر و تحلیل‌گر سیاسی
در ادامه ویژه‌برنامه‌های ایام الله دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مراسم سخنرانی استاد عباس سلیمی نمین پژوهشگر و تحلیلگر سیاسی، پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در مسجد قدس دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.

استاد سلیمی‌نمین در بخش نخست سخنان خود ضمن بیان این نکته که "مدتی است موضوع خلأ مشارکت مردم حد فاصل دو انتخابات در فضای سیاسی ما مطرح می شود" افزود: ما می‌توانیم اظهار نظر و اراده مردم را در جامعه البته از راه های قانونی داشته باشیم و این یک قدم اساسی در توسعه سیاسی کشور است؛ هرچند که ممکن است آفاتی داشته باشد.

وی در توضیح اهمیت این موضوع و این که چرا مشارکت مردم گامی بلند در جهت توسعه سیاسی است، به انتظارات مردم پرداخته و گفت : بیان این مطالبات و جهت دهی درست به آنها می تواند موجبات رشد کشور را فراهم آورد.

این پژوهشگر سیاسیخاطر نشان ساخت: در همین قضیه اغتشاشات اخیر ابتدا تظاهرات مال باختگان به صورت آرام و با هدایت پلیس اتفاق افتاد که منجر به تصمیمات نسبتا خوبی هم از سوی دولت شد. البته باید به آفات و آسیب‌ها هم توجه داشت؛ آفت اول اینکه اگر اصول در این حرکت پیشرونده رعایت نشود موجب عقبگرد و پسرفت می شود مشابه آن چیزی که در مناظرات انتخاباتی سال 88 شاهد آن بودیم.

وی امکان سوء استفاده دشمنان داخلی و خارجی از این حرکت و مشارکت را آفت دوم دانست و به آماده نبودن برخی زیرساخت ها و امکانات مانند نیروهای کنترل کننده آموزش دیده به عنوان تسهیل کننده این سوء استفاده ها اشاره کرد.

استاد سلیمی نمین ادامه داد که جریانات سیاسی نباید از این مشارکت بهره برداری سوء کنند بلکه می بایست مدتی پیگیری مطالبات خود را به عقب بیندازند تا جامعه به لحاظ سیاسی یک گام رشد کند تا حضور مردم به انحراف کشیده نشود.

گفتنی است در پایان مراسم سخنرانی نیز این فعال سیاسی پاسخگوی سوالات متعدد حاضرین بود. وی در پاسخ سوأل از تعدد اختلاس‌ها و انحرافات سیاسی و اقتصادی گفت: افشاء و انعکاس خبری این اختلاس‌ها و انحرافات سیاسی و اقتصادی از یک نگاه عمیق‌تر نشانگر رشد و توسعه سیاسی، اقتدار نظام و عزم راسخ در مبارزه با انحرافات است. نظام ما هرچه جلوتر آمده است، در این زمینه رشد خوبی داشته‌ایم و محاکمه و مبارزه با اینگونه انحرافات در نظام بیشتر شده و ظرفیت لازم در جامعه ایجاد شده است.


انتهای پیام/

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو