شماره خبر :٥٣٥٥٣٢

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ١٨ بهمن ١٣٩٦
 
در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران برگزارشد:
ویژه برنامه یوم الله ۲۲ بهمن
به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران، مراسم بزرگداشت یوم‌الله ۲۲ بهمن ماه در مسجد حضرت ولی عصر (عج) واحد ساری برگزار شد.

 به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران، مراسم بزرگداشت یوم‌الله ۲۲ بهمن ماه همراه با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسینی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی مازندران؛ و با حضور دکتر نیاز آذری ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛ اساتید، کارکنان و دانشجویان روز چهارشنبه مورخ ۹۶/۱۱/۱۸ در مسجد حضرت ولی عصر (عج) واحد ساری برگزار شد.

در این مراسم بعد از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید حجت الاسلام دکتر حسینی ضمن گرامیداشت ایام دهه فجر بیان داشت:انقلاب اسلامی ایران به اعتراف دوست و دشمن یکی از موفق ترین انقلاب ها در تاریخ معاصر بوده و رهبری حضرت امام (ره) یکی از موفق ترین رهبری  می باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: سه چیز را باید عامل صعود یا سقوط دولتها و حکومت ها دانست:
۱-حاکمان و رهبران آن کشور: اگر رهبران و حاکمان یک کشور افراد شایسته باشند مایه رشد و شکوفایی آن کشور بوده و بالعکس اگر نالایق باشند به همان مقدار باعث سقوط می باشند.

رهبری مدبرانه امام خمینی (ره) تاثیر بسزایی داشت که بعنوان مثال میتوان به نکته اشرافی نبودن امام اشاره کرد که به هیچ عنوان نمیگذاشتن کسی پشت سرشان حرکت کنند.

آیت الله سعیدی با استناد به جمله پیامبراکرم«ص» گفت:
والله لو وضعت الشمس فی یمینی والقمر فی شمالی ما ترکت هذا القول حتى أنفذه أو أُقتل دونه.
شاید تنها بمانید…. اگر جن و انس یک طرف باشند… این کار باید ادامه پیدا کند …

۲-عقاید و باورهای مردم: بی توجهی و اهمیت ندادن به باورهای مردم عامل نارضایتی و بالعکس توجه به عقاید و باورها مایع دلگرمی و حمایت مردم می باشد. به عنوان مثال میتوان به این موضوع اشاره نمود که طبق قانون مشروطه شاه می بایست پیرو مذهب رسمی اثنا عشری و مروج آن باشد اما متقارن با این موضوع بود که  میتوان به : مشروب خوری کارتر و زنش و شاه و زنش در سال ۵۶ و حجاب زنان اشاره نمود.

۳-تحقیر یا تکریم مردم: اگر نظام و حکومتی تحقیر و بی  اعتنایی به مردم را در پیش بگیرد ، از حمایت مردمی برخوردار نبوده و سراشیبی سقوط را بدنبال خواهد داشت. به همان مقدار که حمایت و حضور مردم مایه قوام و ماندگاری حکومت ها می باشد.

 

 

حجت الاسلام دکتر حسینی در مقایسه رژیم قبل از انقلاب با نظام جمهوری اسلامی با توجه به سه مورد فوق الذکر ضمن بیان نمونه ها و شواهدی، بیان داشت: ما در رژیم شاهنشاهی شاهد حاکمان نالایق و هم بی توجهی به عقاید دینی و مذهبی مردم و بالاخره تحقیر و بی اعتنایی به مردم بودیم ولی در نظام جمهوری اسلامی، شاهد رهبری عالمانه حضرت امام خمینی (ره) و به دنبال آن رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری بوده و در هیچ دوره ای به این اندازه به اعتقادات مردم اهتمام ورزیده نشده و بالاخره این احترام و ارتباط متقابل امام با مردم زبانزد عام و خاص می باشد و بدون شک این حضور پرشور مردم و پیوند با ولایت و رهبری را در ۲۲ بهمن ۹۶ در بالاترین مرتبه آن شاهد خواهیم بود.

پایان بخش این مراسم ، غبار روبی ، عطرافشانی و زیارت قبور شهدای گمنام بود.

انتهای پیام/

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو