شماره خبر :٥٣٦٣٧٨

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ١٢ اسفند ١٣٩٦
 
مردم از انقلاب‌برگشته‌های به ظاهر انقلابی برگشته‌اند نه از انقلاب
حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر علی فلاح‌رفیع مسئول نهاد رهبری دانشگاه تربیت‌مدرس در مراسم گرامیداشت مقام شهید ، بحث خود را به موضوع بهره‌های معنوی جامعه از شهید و شهادت اختصاص دادند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی فلاح‌رفیع در مراسم گرامیداشت مقام شهید ، بحث خود را به موضوع بهره‌های معنوی جامعه از شهید و شهادت اختصاص داد.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه تربیت‌مدرس در بخشی از سخنان خود گفت: اینکه قرآن کریم با صراحت می‌فرماید شهید زنده است و نزد خداوند روزی می‌خورد، از این زنده بودن شهیدان و روزی آنان، حتما بهره‌های گوناگون نصیب جامعه شهید داده‌، نیز می‌گردد. به هر میزان جامعه و افراد آن‌ ارتباط با شهیدان داشته باشند بهره‌های معنوی بیشتری خواهند برد. ارتباط با شهدا به اموری چون باور به آرمان‌ها و اهداف آنها، برخورداری از روحیه ایثار و فداکاری، تلاش در مسیر تحقق آن آرمان‌ها و اهداف و نیز از طریق خیرات و مبرات و ذکر و دعا و تلاوت قرآن است.

وی در بخشی از سخنان خود گفت: امروز بعد از گذشت سالیان دراز از جنگ، جامعه ما هنوز بهره‌های معنوی خود را از ایثار و فداکاری شهیدان می‌برد. البته این بهره‌ها را با فرصت‌طلبی عده‌ای نباید یکی گرفت. منفعت‌طلبان و مال‌اندوزان اساسا بهره‌ای از شهیدان نبرده‌اند. اما از آن سو سفره معنوی شهیدان آنقدر گسترده است که نه تنها بعد از گذشت دو دهه که دهه‌ها و قرن‌ها جوامع بشری می‌توانند از آن بهره‌مند گردند.

دکتر علی فلاح‌رفیع ادامه داد: عده‌ای چشم خود را بر همه این برکات می‌بندند، می‌گویند مردم از انقلاب برگشته‌اند. این تهمت بزرگی به مردم است. پس حقیقت این است که مردم از انقلاب برنگشته‌اند بلکه از انقلاب برگشته‌ها برگشته‌اند. آنها که از سفره انقلاب به فکر کیسه‌های خود بوده‌اند و روز به روز به نارضایتی‌ها می‌افزایند وگرنه مردم پای آرمان‌های انقلاب خود همچنان ایستاده‌اند.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه در بخش پایانی سخنان خود خاطرنشان ساخت: مردم از کسانی که هر روز تئوری‌های جدیدی می‌دهند که هیچ ارتباطی با واقعیت ندارد بری هستند. امروزه متاسفانه تعدادی انگشت‌شمار از این افراد خودباخته در دانشگاه‌ها یافت می‌شوند که چون خود به بن‌بست رسیده‌اند فکر می‌کنند نظام و جامعه به بن‌بست رسیده است. نظام ما ظرفیت بسیار بالایی دارد که می‌تواند مشکلات را یکی پس از دیگری از جلوی پای خود بردارد به شرط اینکه روحیه ایثار و فداکاری را از شهیدان آموخته باشد. امروز اگر با همه مخالفت‌ها و کینه‌توزی‌های استکبار جهانی و با همه نادانی دوستان و فرصت‌طلبی‌ها و خیانت‌ها انقلاب هنوز سرپاست، از اخلاص شهیدان و روزی نصیب‌شده آنهاست که جامعه انقلابی مدام از آن بهره‌مند است.

 

انتهای پیام/

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو