شماره خبر :٥٣٦٥٧٨

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ١٦ اسفند ١٣٩٦
 
حجت الاسلام عباس دشتی مسول دفتر نهادرهبری در دانشگاه های استان بوشهر:
در جهان امروز نکته اول برای پیشرفت کشور ها توجه به نیروی انسانی است
حجه المسلمین عباس دشتی نماینده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه فرارسیدن سالروز ولادت‌ حضرت فاطمه زهرا (س) و ولادت امام خمینی (ره)، روز زن و روز مادر را تبریک و تهنیت گفتند......

امروز دانشگاه علوم پزشکی بوشهربرای دومین بار مفتخرست به برگزاری رویداد ی ارزشمند و مبارک که باحضور  تیم مرکز سلول های بنیادی پژوهشگاه رویان با هدف ترویج فناوری های نوین در حیطه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی حضور پیدا کرده اند .

فعالیت ها ی علمی و تحقیق کلید قطعی پیشرفت و رسیدن کشور به نقطه مطلوب خواهد بود وایجاد میل و اشتیاق به تحقیق و پژوهش برنامه ریزی وتدبیر وتلاش صاحبان فکر و اندیشه را می طلبد . بي ترديد همت و تلاش مسئولین برای برگزاری چنین  رویدادهایی  جریان نوآوری و تحول علمی را به لایه‌های مختلف کشور تزریق خواهد کرد . كافي است سهم  توجه و ارزش گذاري  به استعدادها و نخبگان رادردولتهاي مختلف مقايسه كنيم تا به روشني ببينيم چگونه جوامع پیشرفته در دنیا به قابليت ها ،استعدادها وظرفیت ها ی خود توجه می كنند و براي آينده خود سرمايه گذاري كند

رهبر بزرگوار انقلاب در جايي گفته بودند كه: "براي يك كشور نيروي انساني همه چيز است" و اين جمله كه ريشه در تعاليم ديني قرآني و روايي دارد خلاصه رويكردي است كه باعث موفقيت كشورهاي پيشرفته شده . وامروز  مهم‌ترین عامل را در تغییر نظام سلطه حاکم بر جهان ، حرکت و تلاش علمی ملت ها دانستند در این مسیر ، ملت ایران می‌تواند با توجه به تاریخ، فرهنگ و سابقه علمی خود و استعداد درخشانش، نقش ویژه‌ای ایفا کند.

توسعه علم و فناوری خصوصا فناوری های زیستی به عنوان رشته‌ای است که معظم له صراحتا بر توجه ویژه به آن مهم تاکید کرده اند. واین افتخار بزرگیست که امروز ما میزبان دانشجویان ودانش آموزانی هستیم که درآینده درقامت اساتید و پژوهشگران و مدیران برجسته   انقلابی  که از بازوها ی قدرتمند دراقتدار ملی نظام جمهوری اسلامی خواهند بود.

 

انتهای پیام/

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو