شماره خبر :٥٣٨٦١٧

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ٢٦ ارديبهشت ١٣٩٧
 
ترامپ در فلسطين آتشي را شعله ور كرد كه به زودي تبعاتش دامن آمریکا و متحدان منطقه‌ای آن را در بر مي گيرد
حجت الاسلام محمدیان اقدام ترامپ در انتقال سفارت آمریکا به قدس را شعله ور کردن آتشي دانست كه به زودي تبعاتش دامن آمریکا و متحدان منطقه‌ای آن را در بر مي گيرد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدیان، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در واکنش به انتقال سفارت آمريكا به قدس گفت: انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به بیت‌المقدس به‌منزله به رسمیت شناختن قدس به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی است، اين اقدام اولا دهن كجي به مسلمانان است میلیاردها مسلمان قدس را قبله اول مسلمانان و پایتخت قانونی فلسطینیان می‌دانند اين اقدام  از جنبه ي مذهبي و ايدئولوژيك تكليف دولت و حاكميت آمريكا را با امت مسلمان بيش از پيش مشخص مي كند.

وی افزود: به نظر مي رسد رئيس جمهور آمريكا تصور می‌کند قدس نیز همچون دیگر بناها سازه‌ای ساخته شده از سنگ و آهن و چوب است  كه مي توان در قبال آن هر رفتاري انجام داد و هر تصميمي گرفت .رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها تصریح کرد: ترامپ با عملی کردن این تصمیم، آتشي را شعله ور كرد كه به زودي تبعاتش دامن آمریکا و متحدان منطقه‌ای آن را در بر مي گيرد.

وی افزود: از سوي ديگر هدف ترامپ چراغ سبز به رژيم صهيونيستي براي جنايت بيشتر در منطقه ي غرب آسيا است،نكته ي ديگر هم مي تواند محك زدن ميزان حساسيت ملت هاي مسلمان نسبت به آرمان فلسطين باشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص اثرات انتقال سفارت آمریکا به قدس در اوضاع منطقه و پيگيري مسئله فلسطين گفت: اول اينكه با انتقال سفارت آمریکا به قدس،تقابل با رژیم صهیونیستی وارد فاز جدیدی خواهد شد و در این بین مبارزات ضد‌صهیونیستی در غزه، کرانه باختری و سراسر فلسطین تشدید می‌شود.

وی ادامه داد: دوم اينكه این اقدام واکنش‌های اجتماعی را نیز علیه آمریکا، رژیم صهیونیستی و کشورهای عرب حامی اسرائیل در سطح جهان در پی خواهد داشت.

سوم اينكه از آنجایی که مجامع بین‌المللی، قدس را به‌عنوان یک منطقه اشغالی شناخته‌اند این انتقال مي تواند پیامدهای حقوقی و سیاسی جدی را به‌دنبال داشته باشد و اين خود يك فرصت است كه مي توان از آن استفاده كرد.

حجت الاسلام و المسلمین محمدیان افزود: چهارم اينكه سكوت دولت هاي مرتجع منطقه و عدم اقدام جدي آنها نشان داد آنان  ديگر دغدغه ای در مسئله فلسطين ندارند دولت هاي عرب مرتجع و واداده منطقه از يك طرف از فلسطين حمايتي ندارند و از سوي ديگر رسما گاو شيرده دولت ترامپ هستند اينها ديگر از منظر افكار عمومي منطقه مرجعيتي در مسئله فلسطين ندارند.

پنجم اينكه آمريكا تا قبل از اين و در دوره ي رئوساي جمهور قبلي سعي مي كرد در مسئله فلسطين حداقل نمايشي داشته باشد كه در آن نقش ميانجي را ايفا كند ولي رسما تصميم اخير دولت حاكميت ايالات متحده را از اين حالت خارج كرد و حتي ديگر نمي توانند اين نمايش را هم اجرا كنند.

وی گفت: ششم اينكه تصميم ترامپ در قبال قدس و مسئله فلسطين می‌تواند موجب نزدیکی افکار عمومی جهان اسلام و آزادي خواهان دنيا با اهداف جمهوری ‌اسلامی ایران و به طور كلان جبهه مقاومت و ائتلاف ضد اسرائيل شود.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با اشاره به نقش دانشگاهیان در تبیین این موضوع در افکار عمومی گفت: یکی از اهداف احتمالي دولت آمريكا سنجش ميزان حساسيت افكار عمومي درمسئله فلسطين است لذا فرصت خوبي فراهم شده است كه آرمان فلسطين باز هم در صدر آرمان هاي انقلابي و انساني در دنيا قرار گيرد اينجا نقش دانشگاهيان ما بارز است است.

وی ادامه داد: بدنه ي عمومي دانشگاهيان ما ظلم ستيز،حامي مظلوم و مدافع آرمان فلسطين است  و حتما تشكل هاي انقلابي و بدنه دانشگاهي ما كه الحمدلله امروز ارتباط موثر و خوبي با تشكل هاي انقلابي دنيا دارد اقدامات جدي انجام خواهد داد مسئله ي فلسطين در همه ي دنيا در بدنه روشنفكري  و دانشگاهي مورد اقبال است در كشور ما هم الحمدلله همين طور است بگذريم از برخي اساتيد معلوم الحال و انگشت شمار كه وكيل مدافع رژيم صهيونيستي هستند.

وی تأکید کرد: بدنه ي دانشگاهي می تواند ابعاد مختلف مسئله فلسطين را براي جامعه تبيين كند مسئله فلسطين هم مسئله آرماني ماست و هم تامين كننده ي منافع ملي ما در حوزه امنيت ملي.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو