شماره خبر :٥٤٠٩٩٦

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ٧ مرداد ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام دوست‌پرور:
جهان و آنچه اینک در آن جای گرفته است محصول استعداد و داشته‌های خدادادی است
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه هنر گفت: جهان و آنچه اینک در آن جای گرفته است محصول استعداد و داشته‌های خدادادی است و بشر با دست یازیدن به هنر آفرینش توانسته است در آن خلقی شگفت‌انگیز به نمایش بگذارد.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام دوست‌پرور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه هنر طی یادداشتی عنوان کرد: صنعت و تکنولوژی و حتی تسخیر کره زمین و دست‌درازی در کرات دیگر، همه به یمن وجود استعداد در اختیار بشر است.

متن کامل این یادداشت به شرح زیر است:

جهان کیمیا

به نام خدا

جهان و آنچه اینک در آن جای گرفته است محصول استعداد و داشته‌های خدادادی است و بشر با دست یازیدن به هنر آفرینش توانسته است در آن خلقی شگفت‌انگیز به نمایش بگذارد.

صنعت و تکنولوژی و حتی تسخیر کره زمین و دست‌درازی در کرات دیگر، همه به یمن وجود استعداد در اختیار بشر است.

و نیز سیطره آدمی بر اعماق و ژرفای حیا ت، به‌ویژه بر تودرتوهای انسانی و کشف روابط حاکم بر جسم و جان آدمیان و مهم‌تر، تنظیم روابط پیچیده جوامع انسانی همه و همه زیر چتر استعداد خدابخش به فرزندان آدم است.

اگرچه همه مظاهر خلقت سرشار از استعداد است، اما در این بین آدمیان هستند که با تشکیل جوامع ارزشمند انسانی و ایجاد جغرافیای سلامت، امنیت و رفاه برای ساکنان آن جوامع به برکت شکوفایی استعدادها، برتری استعداد بشری را به رخ دیگر خلایق بکشند و با به‌کار بستن محصول استعداد بشری خدمات شایانی ارائه نمایند. چو هست قیمت هرکس به‌قدر استعداد... (سیف فرغانی)

جوامع بهره‌مند از «زیست انسانی» بی‌تردید بر مدار استعدادهای در حال بازدهی می‌چرخد، به دیگر سخن مدیون وجود و حضور استعدادهای خویش است. اینک جامعه ایران اگر می‌خواهد که بر محور صحیح و منطقی بچرخد و به‌سوی یک زندگی خردمندانه رهسپار شود، ناگزیر باید نقطه پرگار خویش را بر شکوفایی و بهره‌مندی از استعدادهای نیروی انسانی و امکانات مادی خویش قرار دهد. نحل استعداد هر کس خانه پر شهد اوست... (سیف فرغانی)

از سویی باید بپذیرد که دارای استعدادهای ارزنده خدادادی است که پروردگار بی‌دریغ در این سرزمین به ودیعت نهاده است. از زمین تا فلکت دعوی استعداد است... (بیدل دهلوی)

و از سوی دیگر برای بالندگی و شکوفایی استعدادها گام‌های عملی بردارد. چنین نگاهی مستلزم دگرگونی عظیمی در نگرش و اندیشه‌های ایرانیان است. باید این مفهوم شگفت را به‌خوبی درک نمود که اگر بخواهیم دروازه تعالی را بر خود بگشاییم و اگر در پی یافتن فرصت‌های بزرگ هستیم و برای عظمت ایران زمین امید داریم و می‌خواهیم چهره درخشانی از اسلام ترسیم کنیم، می‌بایست بر استفاده بهینه از استعدادها در ایران زمین اصرار بورزیم. جهان کیمیا تأثیر استعداد می‌خواهد... (بیدل دهلوی)

اما به‌راستی چگونه می‌توانیم بر حضور و بهره‌مندی از مزایای استعدادهای موجود و بالنده و شکوفا شدن آنها پای بفشاریم؟

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو