شماره خبر :٥٤١١٧٩

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ٢٠ مرداد ١٣٩٧
 
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در افتتاحیه ششمین کاروان طرح ملی ضیافت رضوی:
مردم باید عدالت را در رفتار تک تک مسئولان ببینند
تولیت آستان قدس رضوی گفت: تمام مسئولان باید از تقدس نظام جمهوری اسلامی حراست کنند؛ لذا در نظام اسلامی فقط وجود امام عادل کافی نیست؛ چون تا زمانی که تمام مسئولان به عدالت رفتار نکنند، مردم مزه شیرین عدالت را نمی چشند.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رساني نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام والمسلمین رئیسی؛ تولیت آستان قدس رضوی ضمن حضور در در مراسم افتتاحیه ششمین کاروان طرح ملی «ضیافت رضوی»، اظهار کرد: این طرح ارزشمند که توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌هادر حال برگزاری است، بسیار اتفاق مبارکی است.

تولیت آستان قدس رضوی در ادامه سخنان خود با اشاره به آیه شریفه «هو الله الذی لا إله إلا هو الملک القدوس السلام المؤمن المهیمن العزیز الجبار» که در ابتدای این مراسم قرائت شد، گفت: هیچ زمان، مکان، شخص و امری در این عالم قدسی نخواهد شد؛ مگر در پرتو ارتباط با قدوس. هیچ اقلیمی بر اقلیم دیگر برتری ندارد، مگر آن نقاطی که قدسیت پیدا کرده‌اند. اگر کعبه شریف و سایر اماکن متبرکه قدسیت یافته، به دلیل ارتباط با قدوس است.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی تصریح کرد: قدسی بودن نظام جمهوری اسلامی در پرتو چند امر شکل می‌گیرد؛ اولا ارتباط با قدوس. یعنی نظامی است با ابتنا بر عمل به کتاب خدا و سنت پیامبر و سیره ائمه(ع)؛ یعنی می‌خواهد بر خلاف دین عمل نکند. ثانیا جایگاه حکومتی در این نظام متصل به وحی است؛ یعنی امروز حجت خدا در روی زمین امام عصر(عج) هستند و ما اعتقاد داریم جامعه باید در زمان ظهور ایشان به دست خودشان اداره شود و در زمان غیبت، به دست ولی فقیه جامع الشرایط که امام(ره) فرمودند حاکمیت او همان حاکمیت رسول خدا و امیرمؤمنان(ع) است.

وی افزود: سازوکار تشکیلاتی و سازمان کار در این کشور باید این اتصال را داشته باشد تا قدسی قلمداد شود. سازوکاری در این کشور تشکیل شده که جلو هر کار خلاف شرعی را بگیرد. اگر نمایندگان مجلس حکم خلاف موازین شرعی تصویب کنند، از درجه اعتبار ساقط است. چرا که هرگونه تصمیم در تصمیم، اجرا و قضا باید مورد تأیید شرع مقدس باشد.

تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: تمام مسئولان باید از تقدس نظام جمهوری اسلامی حراست کنند؛ لذا در نظام اسلامی فقط وجود امام عادل کافی نیست؛ البته لازم هست چرا که نظام اسلامی بدون امام عادل اصلا قابل تصور نیست اما تا زمانی که تمام مسئولان به عدالت رفتار نکنند، مردم مزه شیرین عدالت را نمی چشند.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: ما در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی قرار داریم. در طی این سال‌ها، در هر حوزه‌ای که مسئولان ما با این نگاه قدسی رفتار کرده‌اند، موفقیت و پیروزی را شاهد بوده‌ایم اما آن جایی که مدیران با گفتمان انقلابی فاصله پیدا کرده‌اند، برای کشور مشکل و چالش به وجود آمده است.

وی با اشاره به مفهوم «دانشجوی سیاسی» که در کلام رهبر معظم انقلاب مورد تأکید قرار گرفته است، اظهار کرد: دانشجو، طلبه و مسئول سیاسی کسی است که جامعه و نیازهای آن را بشناسد و آماده باشد از تمام ظرفیت خود برای رفع این نیاز بهره بگیرد. این یک چهره سیاسی انقلابی درد آشنایی است که حاضر است برای رفع مشکلات خطر بکند و مال و آبرو و جان خود را در این راه هزینه کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: امروز دشمنان ما نسبت به تمام داشته‌های ما طمع کرده‌اند. اسنادی که رهبر معظم انقلاب در چند وقت اخیر نسبت به آن اعلام موضع کرده‌اند؛ مانند برجام و ۲۰۳۰ و بسیاری از اسناد دیگر، اساس شان بر تحدید حوزه نفوذ جمهوری اسلامی در منطقه بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی تأکید کرد: دشمنان ما نمی‌توانند شاهد پیشرفت‌های ما باشند اما ما باید بدانیم که این جنگ جنگ اراده‌هاست. همین امامی که در جوار ایشان هستیم؛ امام رضا(ع) تمام تهدیدهای دوران خود را تبدیل به فرصت کردند و در شرایطی که مأمون قصد داشت امامت را در خلافت هضم کند، ایشان کاری کردند که در هیچ دوره‌ای در تاریخ اسلام صورت نگرفته بود. شبکه سازی امام هشتم(ع) که منجر به زمینه سازی برای ظهور امام زمان(عج) شد، سابقه نداشت و خلفای عباسی را پشیمان کرد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو