چهارشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٢٩٦١

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ١٤ مهر ١٣٩٧
 
مسعود پیرمرادیان خبر داد:
پویش جدید «روشنا» با رمان «احضاریه»
مدیر نشر معارف از برگزاری پویش جدید «روشنا»با رمان احضاریه خبرداد و افزود: سالانه این پویش ملی کتابخوانی با موضوع سیدالشهدا(ع) و ماه محرم هم برگزار شود.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، مسعود پیرمرادیان مدیر نشر معارف و سخنگوی پویش کتابخوانی روشنا با اشاره به برگزاری دومین دوره از این پویش کتابخوانی بیان کرد: طبق مصوبه اعضای شورای سیاستگذاری پویش ملی روشنا تصمیم بر این قرار گرفت که سالانه این پویش ملی کتابخوانی با موضوع سیدالشهدا(ع) و ماه محرم هم برگزار شود و در این دوره نیز دوستان شورا از میان آثاری که  در این زمینه تدوین و عرضه شده بود رمان «احضاریه» را بهترین اثر از منظر قدرت و ادبیات بیان شناختند.

وی ادامه داد: برای دریافت این کتاب در پویش روش‌های مختلفی تدارک دیده شده است که مهمترین آن تهیه کتاب از کتابفروشی‌هاست. نشانی کتاب‌فروشی‌هایی که در سراسر کشور این اثر را عرضه می‌کنند در پایگاه اینترنتی پویش به نشانی http://rushanacamp.ir  درج شده است. از سوی دیگر روش‌های خرید اینترنتی نیز برای کتاب تدارک دیده شده است که از طریق پایگاه اینترنتی پویش در دسترس است و امکان ارسال عدد ۷۲ به شماره ۱۰۰۰۳۰۲۲ نیز برای خرید کتاب مهیا شده است.

پیرمرادیان همچنین گفت: ما در سری اول توزیع کتاب در اوایل ماه محرم، ۱۰ هزار نسخه از آن را نوزیع کردیم و در حال حاضر نیز پنج‌هزار نسخه دیگر از آن را آماده توزیع کرده‌ایم. همچنین با هماهنگی ایجادشده با توجه به اینکه پویش درصدد است که با کمترین انتفاع مادی برای ناشر و مولف، خوانش کتاب را افزایش دهد، قیمت عرضه کتاب در قالب پویش را از ۲۰ هزار تومان به ۱۴ هزار تومان کاهش داده‌ایم.

سخنگوی پویش ملی کتابخوانی روشنا درباره شیوه شرکت در این پویش نیز گفت: عمده فعالیت برای شرکت در پویش به نوع فعالیت مخاطبان در فضای مجازی بستگی دارد. ما دستورالعملی برای شرکت در پویش تدارک دیده‌ایم که در پایگاه اینترنتی‌مان موجود است. به طور مختصر اما باید بگویم که موضوعاتی مانند پاسخ به سوالاتی که به همراه کتاب به مخاطبان عرضه می‌شود به شیوه‌ای که در برگه آن شرح داده شده است، انتشار عکس، فیلم و یادداشت دربارۀ کتاب در اینستاگرام با هشتگ‌ #احضاریه و ارسال پست آن تولید مجازی به نشانی rushanacampaign@  و در ادامه پیامک کردن کد شرکت در مسابقه همراه با شناسۀ اینستاگرام به شمارۀ  ۳۰۰۰۸۶۸۵۸۵ و نیز نوشتن نوشتن نقد یا یادداشت ترویجی دربارۀ کتاب و ارسال آن به rushanacampaign@  و معرفی کتاب در فضای عمومی از دیگر روش‌های شرکت در پویش است که برای آن جوایز متعددی شامل ۱۴ جایزه ۱۰ میلیون ریالی برای ۱۴ نفر و یک جایزه ۱۰۰ میلیون ریالی برای یک نفر نیز در نظر گرفته شده است.

«احضاریه» در قالب اثری دینی در رفت و برگشت بین گذشته و حال، روایتی از زندگی یک روزنامه نگار نویسنده است که برای سفر به کربلا نه دعوت، بلکه احضار می‌شود.

گزیده کتاب:
«باز گمش کردم دلم می‌خواست برایش درد دل کنم و بپرسم چرا فقط من باید این وسط مریض شوم و به آن حال بیفتم. شما که دکترید، راهنمایی‌ام کنید. و بگویم دکتر جان من فکر می‌کنم از شدت ضعف دچار مالیخولیا شده‌ام و به قول شما پزشک‌ها گرفتار سندرم حاج ناصر شده‌ام و ویروسی در ذهن من به فحش فعال شده است که هر چه پیش تر می‌روم، سلول‌های بیشتری را از من دربرمی‌گیرد. بفرما. سر و کله‌اش پیدا شد و این بار مشتی بادام ریخت توی مشتم و رفت. هیچ سوالی نکرد. نپرسید «خوبی؟»، نگفت «تصمیمت چیست؟»، عین فرفره رفت. چهارده تا بادام بود. دستش را خواندم. حتما به نیت چهارده معصوم. می‌خورم. بسیار خوب. فحشت هم نمی‌دهم. چون اینجا نجف است و علی هست و آه...

نحوه شرکت در پویش مطالعاتی روشنا:

به روش‌های زیر می‌توانید در قرعه‌کشی مسابقۀ بزرگ کتاب‌خوانی کتاب «احضاریه» شرکت کنید:

روش اول: پاسخ به سوالات

برچسب را بخراشید و پاسخ‌های صحیح سؤالات پشت برگۀ مسابقه را طبق الگوی زیر، به شمارۀ ۳۰۰۰۸۶۸۵۸۵ ارسال کنید:
۱۳۲۳۱۲۳۲۱۲* ۵۴*۶۳۱۵۷۲۹۴۸۰

نکتۀ ۱: شمارۀ گزینه‌های صحیح باید پشت‌سرهم و بدون فاصله درج شود.
نکتۀ ۲: برای شرکت در این بخش، از طریق تارنمای مسابقه، به‌نشانی http://rushanacamp.ir/azmoon/ نیز می‌توانید اقدام کنید.

روش دوم: انتشار عکس، فیلم و یادداشت دربارۀ کتاب در اینستاگرام

عکسی از کتاب، یا فیلمی از خودتان را در حال معرفی کتاب، همراه با یادداشتی با هشتگ‌ #احضاریه در اینستاگرام منتشر کنید. سپس پست خود را به صفحۀ rushanacampaign@ ارسال کنید. برای شرکت در مسابقۀ این بخش، برچسب کتاب را بخراشید و طبق الگوی زیر، کد شرکت در مسابقه را همراه با شناسۀ اینستاگرامتان به شمارۀ  ۳۰۰۰۸۶۸۵۸۵ پیامک بزنید.

روش سوم: نوشتن نقد یا یادداشت ترویجی دربارۀ کتاب

نقد یا یادداشتی ترویجی دربارۀ کتاب «احضاریه» بنویسید و آن را در تلگرام به rushanacampaign@ ارسال کنید. یادداشت شما باید حداقل ۲۰۰ و حداکثر ۱۵۰۰ کلمه باشد.

نکته: برچسب را بخراشید و همراه با یادداشت، کد برگۀ مسابقۀ خود را نیز برای ما ارسال کنید.

روش چهارم: معرفی کتاب در فضای عمومی

جوایز: ۱۴ جایزه ۱۰ میلیون ریالی برای ۱۴ نفر و یک جایزه ۱۰۰ میلیون ریالی برای یک نفر

علاقه‌مندان به ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی می‌توانند با حضور در مساجد، مدارس، نماز جمعه، و در حضور اقوام و آشنایان و... کتاب «احضاریه» را معرفی نمایند یا نمایشگاهی برای آن دایر نموده و گزارش آن را در قالب عکس و متن به دبیرخانۀ پویش ارسال نمایید.

نکته: برندگان این بخش، پس از داوری آثار ارسالی مشخص می‌شوند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو