سه شنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٨٣٨٤

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ٢٢ دی ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام مهدی هادی در ویژه‌برنامه آشیانه در بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی:
صمیمت چتر بزرگی است که می‌توان زیر سایه آن در مسیر خوشبختی قدم زد
استاد حوزه و دانشگاه در جمع چهارمین کاروان طرح ازدواج دانشجویی همسفر تا بهشت گفت: صمیمت بین زن و مرد چتر بزرگی است که می‌توان زیر سایه آن در مسیر خوشبختی قدم زد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام مهدی هادی مدیر آموزش گروه روانشناسی موسسه علوم انسانی قم در ویژه‌برنامه آشیانه از مجموعه برنامه‌های فرهنگی آموزشی بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی همسفر تا بهشت گفت: صمیمت که به تعبیر ساده به روابط نزدیک همراه با همدلی، پذیرش و توانایی بیان عاطفی گفته می‌شود، می‌تواند مانند چتری بزرگ بر سر ناملایمات گاه سوزاننده زندگی مشترک زوجین قرار بگیرد و در زیر سایه‌اش زوج‌های جوان را از ثمرات خود بهره‌مند سازد.

وی داشتن ارتباط موثر برای دستیابی به اولین فاکتور صمیمت را ضروری دانست و افزود: برای داشتن ارتباط موثر زوج‌های جوان باید بتوانند پیام خود را بدون سوءتفاهم و تحریف به همسرشان انتقال دهند.

این روانشناس، شناخت همه‌جانبه و دقیق همسر را از مهمترین راه‌های دستیابی به ارتباط موثر برشمرد و گفت: شناخت همه‌جانبه همسر شامل شناخت فرهنگی، شناخت شخصیتی و شناخت جنسیتی همسر می‌باشد واگر زوجین بتوانند در این مقوله شناخت کافی از یکدیگر پیدا کنند، یکی از پله‌های صمیمیت را طی کرده و به خوشبختی نزدیک می‌شوند.

دکتر هادی با بیان اینکه زن و مرد از حیث سخن گفتن با یکدیگر بسیار متفاوت هستند ابراز کرد: زن‌ها متخصص گفت‌وگوی بدون محتوا هستند و این موضوع اصلا خصلت بدی برای آنان نیست، چون فطرتا نیاز شدید به گفت‌وگو دارند و اکثر زن‌ها مهمترین نماد صمیمت را در حرف زدن می‌دانند، اما در مقابل آقایان، حرف زدن برایشان ابزاری برای انتقال اطلاعات است و تا زمانی که اطلاعاتی راجع به موضوعی نداشته باشند حرفی نمی‌زنند.

وی در توصیه به تازه داماد‌ها برای اینکه همسرشان مطیعشان شود، سه راهکار را معرفی کرد و گفت: اولین راهکار این است که با همسرتان حرف بزنید و در جنبه‌های مختلف گفت‌وگو، با او همراه شوید. دوم، به او مرتب و پیاپی بگویید دوستت دارم و سوم اینکه او را کشف کنید.

دکتر مهدی هادی در قسمت پایانی سخنرانی خود جوانان را به ساختن آلبوم شادی دو نفره ترغیب و تاکید کرد: از اتفاقات خوب دونفره خود آلبومی درست کنید و هر از گاهی با همسرتان این آلبوم را ورق بزنید تا مانع از ورود روزمرگی و یکنواختی به‌عنوان یکی از آفات زندگی مشترک، شوید.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو