شماره خبر :٥٤٩٠٦٢

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ٧ بهمن ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام محمد مهدی صالحی در نشست ائمه جماعات دانشگاه‌های علوم پزشکی:
باورهای دینی دانشجویان سرمایه ائمه جماعات دانشگاه ها است
معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: باورهای دینی دانشجویان سرمایه ائمه جماعات دانشگاه ها است.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع ‌رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام محمد مهدی صالحی معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در نشست ائمه جماعات دانشگاه‌های علوم پزشکی، اعتقاد و باورهای قلبی جوانان را سرمایه مهم ائمه جماعات در دانشگاه‌ها برشمرد و گفت: اعتقاد و باور دانشجویان به توحید و معاد از سرمایه‌های ما در دانشگاه است. امروز می‌بینیم که در جشنواره‌های قرآنی سیصدهزار نفر شرکت می‌کنند و دانشجویان بسیاری در عتبات دانشجویی ثبت‌نام می‌کنند و این نشان از باور عمیق دینی دانشجویان دارد.

صالحی تاکید کرد: امروزه رفتار و منش روحانی بیشتر از علم او مورد توجه است و لازم است ائمه جماعات بیش از پیش نسبت به رفتار خود دقت‌نظر داشته باشند.

وی افزود: بزرگ‌ترین امتیازی که در دانشگاه‌ها در اختیار ائمه جماعات است مخاطبین آنها است. دیگر دستگاه‌های فرهنگی از این حجم مخاطب برخوردار نیستند.

صالحی با اشاره به آسیب‌های اجتماعی موجود در دانشگاه‌ها افزود: نباید ائمه جماعات دانشگاه‌ها از وجود فقر مزمن، اعتیاد و دیگر ناهنجاری‌ها در میان دانشجویان بی‌خبر باشند و امام جماعتی که از اینگونه مسائل بی‌خبر است نمی‌تواند خود را انقلابی بنامد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو